O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...

dle čl. 37 odst. 7 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů)

Správce:                                 Město Žacléř, Rýchorské náměstí 181, 542 01  Žacléř, IČ: 00278491

Pověřenec:                              Bc. Adam Ondrášek

Kontaktní údaje pověřence:   tel.: +420 736 282 323,

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

cyklosezona 2018 7V sobotu 12. května 2018 se uskutečnil již 15. ročník zahájení cyklosezóny na Žacléřsku. Počasí tentokrát této akci přálo, a proto byla i velmi slušná účast. Svoje tělo přišlo rozhýbat 256 účastníků všech věkových kategorií. Trasa měřila cca 40 km a myslím, že ji všichni účastníci zvládli s přehledem. Trasa vedla jak po českém, tak i po polském území. V cíli, který byl také již tradičně v rekreačním a sportovním areálu BRET v Prkenném Dole, obdržel každý z účastníků pamětní list a jako dárek tričko. Samozřejmě bylo zajištěno i občerstvení. Projekt je spolufinancován z Operačního programu INTERREG V-A v rámci projektu „Východní Krkonoše a Lubawská brána žijí kulturou a sportem“.

WZ vystavaPřijďte v pátek 25. května v 16 h do Galerie Pošta na Rýchorském náměstí a zúčastněte se komentované prohlídky fotografií Wernera Zosela. Autor nás seznámí se zajímavostmi k vystaveným snímkům a povypráví o své fotografické praxi.

V pondělí 4. června v 18 hodin to bude tradiční závěrečný koncert, na kterém vystoupí absolventi, sólisté i soubory a pěvecký sbor. Jste srdečně zváni.

KPH180614Jakub Zomer Band - v duchu country music. Ve čtvrtek 14. června od 19 hodin v sále ZUŠ.

muzejni noc 2018V 17 hodin zahájíme IX. Muzejní noc vernisáží výstav "Život na Rýchorách" v muzeu a "Černí čápy" v galerii pošta. Následovat budou výtvarné dílny s Annou Talábovou. Budeme vyrábět květinové spony, tvořit ptáčky, malovat na kameny a hrát si ve dvoře muzea. V 19 hodin nás pobaví loutkové divadlo Ančí a Fančí pohádkou "Medvídku, vrať se domů!". Vstupné je dobrovolné, těšíme se na Vás.

zivot rychoryMěstské muzeum Žacléř a ZŠ Žacléř vás srdečně zvou dne 9. 6. 2018 v 17 hodin na vernisáž výstavy, na které žáci ZŠ Žacléř představí výsledky dvou školních projektů - Barevné Rýchory a Křídla nad Rýchorami. Akce se koná v rámci Muzejní noci.

cerni capiPřijměte pozvání na vernisáž fotografií Milana Lhotáka a Jaroslava Jilmana v Galerii Pošta Žacléř v sobotu 9. června od 17 hodin. Akce se koná v rámci Muzejní noci.

vo plakat 2018V sobotu 16. 6. 2018 od 15.00 hodin proběhne slavnostní otevření výstavy VO ZUŠ Žacléř. Těšíme se na Vás!

Ve čtvrtek 31. května 2018 se koná od 17.00 hod. ve školní jídelně Základní školy Žacléř 20. zasedání zastupitelstva města. Program zasedání je zveřejněn na úřední desce.
Miroslav Vlasák - starosta

silnice minVážení spoluobčané, v minulém vydání Žacléřského zpravodaje jsem uvedl, že Královéhradecký kraj zahájí v jarních měsících tolik očekávanou rekonstrukci komunikace II/300. Bohužel vás musím informovat o tom, že je vše jinak. V závěru března se konalo na našem Městském úřadu jednání, které svolal 1. náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Mgr. Martin Červíček a zúčastnili se jej zástupci Údržby silnic Královéhradeckého kraje a.s. a vedení dodavatele, společnosti Eurovia. Jednání bylo svoláno za účelem vyjasnění si stanovisek k plánované rekonstrukci.

Oznamujeme občanům, že v pondělí 30.4.2018 bude Městský úřad v Žacléři uzavřen. Budeme se na Vás opět těšit ve středu 2. května.

Děkujeme za pochopení a krásný první máj!

K.Markelová, tajemnice MěÚ

galerie zoselV pátek 23. března v 17 h proběhne slavnostní zahájení výstavy výběru z celoživotní fotografické tvorby pana Wernera Zosela ze Žacléře v Galerii Pošta čp. 10. Výstava potrvá do 2. června.

Po dobu 1 roku se děti ze žacléřské základní školy pod vedením učitelů paní D. Vodičkové, J. Chmelíkové a Radovana Vlčka věnovaly druhům ptáků, kteří se vyskytují v našem blízkém okolí. Cílem projektu bylo vypěstovat v dětech pozitivní vztah ke krajině, vnímání souvislostí a probuzení zájmu o přírodní vědy. Pozorování jim přineslo mnoho zajímavých zážitků i poznatků. Výsledkem všech aktivit je mimo jiné brožurka s mnoha fotografiemi, kresbami i zajímavostmi. V roce 2018 navíc proběhne na toto téma výstava v žacléřském muzeu. Projekt vznikl ve spolupráci se školou v polských Miszkowicích a byl financován díky grantu z Programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A. Brožurku lze stáhnout na odkazu zde.

nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler