O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...

remesla 17

letni kinoKino ve městě chybí, náměstí vyjma několika tradičních akcí moc vzruchu nezažívá. Nová a rychle se rozšiřující vlna mobilních letních kin nám proto vnukla nápad pokusit se oživit historický prostor právě tímto způsobem. Navíc, když v nedalekém Vrchlabí mají s prázdninovým promítáním několikaleté dobré zkušenosti. Slovo dalo slovo a tak se jejich nafukovací plátno objeví i u nás. Pro začátek jsme zvolili dvě představení, jedno na polovinu července, druhé na srpen. Vrchlabí promítá od středy do soboty, měli jsme proto výběr zúžený, zvítězila neděle.

plakat tisk hanusPrvní výstavou v nové Galerii Pošta je výstava fotografií Jana Hanuše. Ve vestibulu budovy pošty a muzea vzniká nová galerie nesoucí název GALERIE POŠTA, přístupná bude zdarma široké veřejnosti a budou v ní prezentovány zejména fotografie místních tvůrců. První výstavu tvoří fotografie nedávno zesnulého JANA HANUŠE. Slavnostní zahájení výstavy proběhne 28. června 2017 v 18 h. Všichni jste srdečně zváni, k vidění bude po celé léto.

Základní umělecká škola zve na zápis nových dětí do Základní umělecké školy. Přijímáme děti od pěti let a starší do hudebního a výtvarného oboru. Zápis probíhá od pondělí 26. 6. do středy 28. 6. v budově ZUŠ, Hudební 308, vždy od 14 do 17 hodin. Případně možno domluvit termín na telefonu 499 776 350. Těšíme se na setkání

vzajemna radost 012V rámci akcí Klubu žen se uskutečnilo druhé kolo soutěží pro dvacet žáků 1. stupně naší základní školy. Po přivítání dětí s paní učitelkou Vodičkovou si děti daly „svačinku“ domácího cukroví s ovocným pitíčkem. Bylo vidět, že dětem chutnalo. Poté si pak svá družstva převzaly „instruktorky“ a seznámily děti s připravenými úkoly a mohlo se začít. Letos se soutěže zúčastnilo devět chlapců, minulý rok jen dva. Otázky byly přírodovědné, týkající se květeny, mláďat zvířat a ptáčků. Dále se potom děti „pekelně“ soustředily na různé doplňovačky, obrázkové odlišnosti k přemýšlení, navlékání korálků dle barevnosti, zručnosti, to jsme se pak zapojili všichni, když se korálky často sypaly i na zem. Byla využita i plastová víčka na třídění dle barev a pak ještě z nich vytvořit obrázek.

Město Žacléř, Rýchorské nám. 181, 542 01 Žacléř vypisuje výběrové řízení na pozici: Jednatel a ředitel společnosti Technické služby Žacléř, spol. s r. o. Více informací ke stažení zde.

Ordinace praktické lékařky paní MUDr. Pohlové bude ve dnech od 24. července do 4. srpna 2017 zavřená z důvodu čerpání dovolené. Zastupuje MUDr. Vrtala.

Od 10. 7. 2017 se nově otevírá gynekologická ambulance MUDr. Pavla Trpáka v budově zdravotnického zařízení REHAMEDICA Žacléř a.s. Ordinační doba bude každé pondělí 8.00 - 12.00 a 13.00 - 15.00. V delším horizontu, pokud bude o ordinaci zájem, lze případně rozšířit o další ordinační den. Telefon na ambulanci bude 491 405 919, mobilní číslo bude zveřejněno v nejbližší době.
MUDr. Pavel Trpák

kontejnery capekZaznamenali jsme stížnosti obyvatel na nedostačující kapacitu kontejnerů na tříděný odpad v ulici Karla Čapka, proto jsme spolu s Technickými službami Žacléř hledali vhodné řešení a rozhodli se upravit další prostor pro umístění kontejnerů na rohu domu čp. 374. Zároveň je prověřováno, zda blízcí podnikatelé mají uzavřené smlouvy na odvoz odpadů s příslušnou firmou. Nově jsou poptávány také kontejnery na oleje z domácností, z vícero firem, poskytujících svoz tohoto odpadu, bude vybrána nejvhodnější a nejbližší.

na boso 007Boty dolu a vyražte bosou nohou na prozkoumávání nové stezky ve dvorku budovy muzea a pošty. Byla právě dokončena. Pro jednotlivá pole byl použit přírodní materiál, někdy jemný, jindy hrubší, který promasíruje reflexní body na vašich chodidlech. Vyzkoušejte, jaké to je kráčet po šiškách, keramických válečcích, kůře, kostkách, písku, kačírku, pilinách, bambusu či senu. V jedné části si můžete zahrát piškvorky s přírodními kameny. Stezku z popudu města navrhla a prací se ujala Martina Luštincová z Technických služeb Žacléř.

Upozorňujeme čtenáře, že od 19. června do 14.července bude knihovna z technických důvodů zavřená. Děkujeme za pochopení. Městská knihovna Žacléř.

muzejni noc 2017 021Sobota 20. května patřila dalšímu ročníku Muzejní noci, která se tentokrát nesla v duchu výstavy nazvané Plavba na sever 1928. Výstava odhaluje tajemství fotoalba, které před lety muzeu věnoval místní učitel Vladimír Rychlík. Ve fotoalbu nalezneme unikátní černobílé fotografie z výletní plavby na Špicberky v roce 1928. Kdo je vyfotografován na společném snímku na konci alba zůstávalo dlouho zahalené tajemstvím. Díky badatelům Evě Rennerové a Miroslavu Pokornému se podařilo zjistit, že zmíněnými osobami a původními majiteli alba jsou manželé Alfred a Luisa Taubovi z Kamenického Šenova, mající vazbu na Žacléř.

V Žacléři a okolí byly instalovány další tři lanové houpačky. Celkový počet tedy čítá 12. Nové jsou vyznačeny tučně.

drevo na prodejOd Technických služeb Žacléř lze odkoupit dřevo - vrbu. Info na tel: 777 056 100.

ZUŠ Žacléř Vás zve na zápis do ZUŠ a slvnostní otevření výstavy s názvem Egypt.

29. července 2017 se uskuteční silniční cyklistický závod se startem a cílem v Trutnově. Propozice ke stažení zde a plakát zde.

nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler