O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...

nova vyzdoba 004I drobné úpravy přispívají ke zpříjemnění veřejných prostor. Proto jsme se rozhodli uskutečnit květinovou výzdobu náměstí v podobě závěsných truhlíků do podloubí a truhlíků s kovovými stojany pod okna budovy pošty, úřadu a na zábradlí u kašny. Další nádoba byla umístěna na středový dřík kašny, čímž jsme navázali na zapomenutou tradici, jelikož na kamenné středové míse bývaly dle historických pohlednic květiny, dokonce s palmou, pravidelně. O záměru květinové výzdoby bylo v minulých letech diskutováno mnohokrát, tento rok došlo k realizaci. Oslovili jsme Technické služby Žacléř a Martinu Luštincovou, kteří ve spolupráci s kovářem panem Živným připravili výsadbu, truhlíky i kovové stojany.

Město Rtyně v Podkrkonoší vyhlašuje podle § 6 zák. č. 312/2002 Sb., o úřednících veřejnou výzvu na pracovní pozici VEDOUCÍ ODDĚLENÍ MÍSTNÍHO HOSPODÁŘSTVÍ. Více ke stažení zde.

pivofest 2017Už 14. ročník tradičního Pivofestu se v samotném srdci Trutnova uskuteční v sobotu 10. června. Na Krakonošově náměstí roztočí své pípy celkem šestnáct pivovarů a minipivovarů. Degustovat se bude Krakonoš, Trautenberk, Novopacké pivo, Svijany, Raven, Velkopopovické Kozel, Krkonošský Medvěd, Sedlčanský Krčín, Lobkowicz, Černá Hora, Tambor, Klášter, Lounský žejdlík, Radegast, Létající chroust a tekuté zlato hořického pivovaru Jung Berg. Hudební program obstarají No Name, Ivan Mládek a jeho Banjo Band, Police Symphony Orchesta, Komunál, Heebie Jeebies, EFF a Bohadlo Band. Příchozí budou letos mít možnost vyzkoušet si i lidský stolní fotbálek.

Město Žacléř pronajme formou obálkové metody tyto byty: 1+1 v ul. Na Pilíři 51/21, 1+0 v ul. Revoluční 91/6, 1+1 v ul. Na Pilíři 124/26, 1+1 v ul. Na Pilíři 124/35 a 1+1 v ul. Ml. horníků 137/16. Prohlídky budou realizovány dne 31.05.2017. Všechny prohlídky je nutné předem potvrdit na tel. č. 499 876 077. Případný další termín je možno dohodnout s panem Markem Gracíkem – Správa a údržba nemovitostí Žacléř, tel. 499 876 077. Záměr pronájmu bytů je umístěn na úřední desce u budovy městského úřadu a na internetových stránkách města www.zacler.cz v sekci „úřední deska“.

Firma KERAMTECH s. r. o. Žacléř, Horská 139 hledá na krátkodobou výpomoc uklízečku do výrobního provozu. Pracovní poměr: dohoda o provedení práce. Termín: od 1. 6. do 31. 7. 2017. Kontakt: Ludmila Burešová, personální oddělení. Telefon: 736 751 809. E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Zájezd pro seniory do Žďáru nad Sázavou a na zelenou horu pořádá 7. června 2017 klub žen. Odjezd: v 6.30 h od penzionu Sport a městského úřadu. Cena: 200,- Kč. Přihlášky do 31. 5. 2017 u pí. Fialové, Romanovové, Koudelkové a Kudličkové. Organizačně zajišťuje a těší se na vás! Klub žen

bockova lavicka 012Nad žacléřským náměstím se vypíná vyhlídka, pro kterou se vžilo označení „Bockova lavička“, podle pana Bocka, který bydlel v domě u lavičky a obhospodařoval se svou rodinou okolní louky. Z lavičky se nabízí krásný výhled na historické centrum, k zámku, k Vraním horám i Broumovským stěnám a na Trutnov Poříčí. Lavička se stala pro mnohé místem odpočinku, nadhledu i romantických schůzek. Kurzisté keramického kroužku pro dospělé při Základní umělecké škole pod vedením výtvarnice Ireny Hirai vytvářejí i v letošním roce keramické předměty, které zpestří různá místa ve městě.

stromy 2017 002Stalo se tradicí, že město Žacléř uskutečňuje u příležitosti Dne Země (na jaře) a Dne stromů (na podzim) výsadbu nové zeleně za asistence dětí. Letošní akce byla původně naplánována na 21. dubna, avšak sněhové přeháňky a chladné počasí nás přinutilo akci přesunout na nový termín 5. května. I v tento den nás počasí poškádlilo počasí a ráno bylo nevlídné, nakonec se však akce přece jen podařila. Výsadbou stromů, přípravou terénu i potřebného materiálu byly pověřeny Technické služby Žacléř, kterým zručně a snažně asistovaly děti z Mateřské školy Žacléř, jimž patří poděkování za účast.

drevo na prodejOd Technických služeb Žacléř lze odkoupit dřevo - vrbu. Info na tel: 777 056 100.

Ve středu 17. května 2017 se od 17.00 hod. koná ve školní jídelně Základní školy Žacléř 15. zasedání zastupitelstva města. Podrobný program je umístěn na úřední desce.
Miroslav Vlasák - starosta

ZUŠ Žacléř Vás zve na zápis do ZUŠ a slvnostní otevření výstavy s názvem Egypt.

Očkování psů a koček proti vzteklině proběhne v sobotu 13. května. Časy viz. příloha.

29. července 2017 se uskuteční silniční cyklistický závod se startem a cílem v Trutnově. Propozice ke stažení zde a plakát zde.

nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler