O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...

Firma KERAMTECH s. r. o. Žacléř, Horská 139 hledá vhodné kandidáty na pozice: NÁSTROJAŘ, STROJNÍ ZÁMEČNÍK a MANIPULAČNÍ DĚLNÍK. Nástup možný ihned po dohodě. Bližší informace získáte na personálním oddělení: Ludmila Burešová, Tel.: +420 736 751 809, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

boure 2017 004Páteční bouře, která se ve večerních hodinách prohnala nad východními Čechami a Polskem napáchala velké škody, které budou postupně odstraňovány. První práce na odstraňování popadaných stromů z komunikací provedli členové Sboru dobrovolných hasičů a Lesy ČR, kterým patří velký dík. Během víkendu a pondělního dne byly zjišťovány přímo v terénu další škody, které budou postupně odstraňovány.

IRENA & HIRO HIRAI ateliérová keramika Vás zvou na prodejní výstavu, jako vždy poslední neděli v září 24. 9. 2017 od 15.00 hodin. Místo konání je Bobr 42, Žacléř. Tel.: 499 876 643, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Upozorňujeme čtenáře, že městská knihovna bude z technických důvodů zavřená až do 20. srpna 2017. Děkujeme za pochopení. Městská knihovna Žacléř

Dne 23. 8. dojde k přerušení dodávky elektrické energie v čase od 7.30 do 18.30 h v ulici J. A. Komenského, části ulic Zámecká, Mírová a Na Pilíři Dne 29. 8. 2017 bude přerušeno zásobování elektřinou od 8.00 do 15.00 v ulici Vězeňská. Mapa dotčených lokalit.

Technické služby vyhlašují výběrové řízení na pozici "VEDOUCÍ KOMUNÁLNÍ SLUŽBY A ÚDRŽBY". Více ke stažení zde.

Rekonstrukce silnice II/300 v Žacléři bude probíhat v termínu od 21. srpna do 15. listopadu 2017 v úseku od porcelánky k Penzionu Sport včetně křižovatky. Objízdná trasa bude vedena kolem žacléřské porcelánky a sídlištěm B. Němcové. Tato část je rozdělena na 2 etapy, které jsou přiblíženy v přiložených situacích.

Od srpna 2017 na 4 místech s tříděným odpadem ve městě nově naleznete zelené nádoby na sběr potravinářského oleje z domácností. Olej z domácností je nutné nalít do PET lahve, uzavřít a vhodit do připravené, označené nádoby. Nádoby naleznete: u kotelny Na Pilíři, u nádraží, v ulici Karla Čapka u domu čp. 374, v ulici Revoluční u čp. 27. K tomuto kroku jsme přistoupili na žádost obyvatel a také z důvodu, že vyléváním tuků do WC dochází k havarijním stavům na kanalizaci.

letni kino 004I v měsíci srpnu bude na žacléřském náměstí uspořádáno letní kino. V neděli 20. srpna v 21 h bude promítána trochu recesisticky zimní pohádka Anděl Páně 2. Vstupné opět dobrovolné. Občerstvení bude možné zakoupit v café baru Skol. Židličky k sezení, případně deky k uvelebení se na trávě s sebou. Všichni jste srdečně zváni.

Od 10. 7. 2017 se nově otevírá gynekologická ambulance MUDr. Pavla Trpáka v budově zdravotnického zařízení REHAMEDICA Žacléř a.s. Ordinační doba bude každé pondělí od 8.00 do 14.00. V delším horizontu, pokud bude o ordinaci zájem, lze případně rozšířit o další ordinační den. Telefon na ambulanci: 491 424 407, mobilní číslo: 720 981 529.
MUDr. Pavel Trpák

letni kinoKino ve městě chybí, náměstí vyjma několika tradičních akcí moc vzruchu nezažívá. Nová a rychle se rozšiřující vlna mobilních letních kin nám proto vnukla nápad pokusit se oživit historický prostor právě tímto způsobem. Navíc, když v nedalekém Vrchlabí mají s prázdninovým promítáním několikaleté dobré zkušenosti. Slovo dalo slovo a tak se jejich nafukovací plátno objeví i u nás. Pro začátek jsme zvolili dvě představení, jedno na polovinu července, druhé na srpen. Vrchlabí promítá od středy do soboty, měli jsme proto výběr zúžený, zvítězila neděle.

drevo na prodejOd Technických služeb Žacléř lze odkoupit dřevo - vrbu. Info na tel: 777 056 100.

nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler