O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...


hlidky polskoPolicisté Územního odboru Policie České republiky v Trutnově se od začátku letošního roku již v několika případech zúčastnili s policisty z Polské republiky společných hlídek při kontrolách českého a polského pohraničí. Tyto smíšené hlídky nejsou v Česko-polském příhraničí žádnou novinkou. Na veřejný pořádek a bezpečnost v dopravě dohlížely společné policejní hlídky i v uplynulých letech.

pokladRýchorský autoklub a Sociální zdravotní komise v Žacléři zve všechny děti od 4 -15let na Cestu za pokladem aneb pohádkový les. Pojďte s námi najít pohádkový poklad. Sejdeme se 15. září u zámecké brány ve 13 hodin. Občerstvení zajištěno.

vernisaz 032Sobotní odpoledne se návštěvníci zahrady u umělecké školy mohli díky vernisáži přenést do starověké Číny a poznat střípky z kultury Říše středu. Program zahájila Čínská šeptaná v podání flétnového souboru. Následovalo loutkoherecké představení dětí výtvarného oboru na motivy čínské bajky Moucha, co sedí na tygří hlavě. Svůj herecký talent předvedli žáci výtvarného oboru i v Legendě o dračím králi, vystupovali ve vlastnoručně zhotovených oděvech či doplňcích, hudebně doprovázel sboreček pod taktovkou paní učitelky Petry Pajskrové. Sólové vystoupení předvedla Dominika Pospíšilová skladbou Tuxedo jazz.
V neděli 7. září přijede do našeho města cirkusová show se zvířátky Cirkus Paldus. Cirkus se bude konat od 11 a 16 hodin na parkovišti u nádraží. V programu uvidíte cvičené koně, lamy, psy, opice, oslíka, kozy, žongléry, artisty a akrobaty. Občerstvení je zajištěno: cukrová vata, popcorn. Cirkusové suvenýry, jízda na ponících a skákací hrad.​ Zdarma fotografování s opičkou a MINIZOO.

Dne 16. května od 9.30 hodin se uskuteční prověřovací cvičení pro hasičské jednotky. Cvičení proběhne v Červené kolonii v budově čp. 223. Téma cvičení je zaměřené na vyhledávání a evakuaci osob ze zakouřeného prostředí, hašení požáru a vyhledávání ohnisek, ochrana okolních objektů, spolupráce jednotek se zahraniční účastí na místě události a jejich řízení. Na tuto akci srdečně zveme všechny, kdo chtějí zhlédnout spolupráci jednotek IZS na místě události.

Vyzkoušejte pravidelné cvičení pro rodiče s dětmi. Vhodné pro děti od 3 do 7 let, každé pondělí a čtvrtek od 17 h v tělocvičně v národním domě.

cykliste vitaniTuristické informační centrum Žacléř získalo certifikát Cyklisté vítáni a stalo se tak místem, které cyklistům poskytuje kvalitní služby – odstavné místo pro kola, nářadí pro jednoduché opravy, lékárnička, aktuality a informace o službách pro cyklisty, tipy na výlety, cyklomapy, prodej cyklistických doplňků a další. Cílem certifikace je zlepšování kvality služeb cestovního ruchu pro specifickou skupinu cyklistů a cykloturistů zavedením národní certifikace těchto služeb, která nastavuje kvalitativní standardy srovnatelné s obdobnými systémy ve státech Evropské unie. Žacléř, jako místo přívětivé k cyklistům, bude propagováno na www.cykloserver.cz/cykloatlas, www.cykloturistika.cz, www.turistika.cz, www.cyklotoulky.cz, v navigačních aplikacích pro chytré telefony Locus a SmartMaps a tištěných materiálech pro cykloturisty vydavatelství SHOCart a Žaket a v časopisech Cykloturistika a VELO.

Polští přátelé pořádají čtyřdenní cyklovýlet s názvem 1000 let s Bobrem. Start je v sobotu 20. června v 10 hodin z Rýchorského náměstí. Kdo má zájem doprovodit polské cyklisty do Lubawky, bude vítán.
Náš polský partner, samosprávný okres Lwówek Ślaski, pořádá v sobotu 20. září cyklovýlet 'Kolem okresu Lwówek Ślaski". Trasa bude měřit cca 60 km, zakončení ve vesnici Lupki. Občerstvení zajištěno. Účastníci si budou hradit pouze dopravu autobusem. Přihlášky zassílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 12.9.2014.
M. Vlasák
Jako každoročně jsme zváni našimi polskými přáteli ze samosprávného okresu Lwówek Ślaski na výlet po okolí tohoto krásného města. Výlet se bude konat v sobotu 14. září 2013. Trasa bude měřit kolem 50-ti kilometrů a povede po nově značených cyklotrasách. Doprava bude zajištěna autobusem. Zájemci se mohou hlásit na moji mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do úterý 10. září. Počet účastníku je omezen kapacitou autobusu, takže neváhejte. Sraz účastníků v 6.30 u Městského muzea na Rýchorském náměstí v Žacléři, odjezd v 7.00 hod., účastnický poplatek 100,-Kč za osobu.
M. Vlasák

V sobotu 10.9.2016 pořádá náš partnerský okres Lwowek Śląski již tradiční cyklovýlet "Okolo Lwówku Śląskiego". Start akce v 10.00 hod. Krátká trasa je v délce cca 25 km, dlouhá trasa v délce cca 65 km. V průběhu trsay čekají účastníky soutěže, na závěr je zajištěno občerstvení. Dopravu ze Žacléře a zpět zajišťuje náš polský partner. Předpokládaný odjezd ze Žacléře v 8.00 hod. Zájemci se mohou přihlásit do 5.9.2016 včetně na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Miroslav Vlasák - starosta

V termínu 8. a 9. června 2013 pořádáme společně s naším partnerským okresem Lwówek Ślaski tradiční cyklovýlet "Údolím Bobru". Sraz účastníků je v 8.30 před Městským muzeem na Rýchorském náměstí, odjezd v 9.00 hod. Účastnický poplatek je 200,-Kč, přihlášky je nutné zasílat e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 4.6.2013.
M. Vlasák

Starosta okresu Lwówek Śląski zve všechny zájemce na cyklovýlet okolím města Lwówek Ślaski, který se bude konat 1. 9. Trasa - Lwówek Śląski - Gryfów Śląski – Mirsk – Lubomierz – Łupki, délka cca 70km. Doprava je zajištěna - sraz účastníků v 6.45 hod. před Městským muzeem na Rýchorském náměstí v Žacléři, odjezd autobusu v 7.00 hod., návrat ve večerních hodinách. Přihlášky posílejte do 24. 8. na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
M. Vlasák

d11 sobotkaV pondělí 23. března 2015 jsem měl tu čest zúčastnit se za Euroregion Glacensis jednání s premiérem ČR Bohuslavem Sobotkou na téma stavby dálnice D11 a navazující rychlostní komunikace R11 a jejich napojení na polskou rychlostní komunikaci S3, které v rámci slavnostního otevření rekonstruovaného hospitalu Kuks inicioval hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc Jednání se dále zúčastnili starosta města Trutnov a poslanec PČR Mgr. Ivan Adamec, starosta města Náchod a poslanec PČR Jan Birke a zástupci Ministerstva dopravy ČR a ŘSD.

nalezenec 3V ulici Havířská se již asi týden pohyboval středně velký pes vzdáleně připomínající lišku. Dne 1. 10. 2013 byl na přání policie a obyvatel ulice odchycen. Jedná se o psa, rezavo-černě zbarveného. Pravé ucho má svěšené. Pes nemá žádné označení, je v průměrné kondici, je plachý až bázlivý. Pes evidentně utekl za hárajícími fenami. Pokud víte, komu pes patří, kontaktujte mne, prosím, na telefonním čísle: 732 194 645.
MVDr. Ondřej Vlček

barta fotoZveme Vás na další mimořádný koncert Kruhu přátel hudby v Žacléři. Ve čtvrtek 4. prosince v 19 hodin v sále ZUŠ vystoupí skvělý violoncelista Jiří Bárta. Je držitelem prvních cen v mnohých světových soutěžích i prestižních ocenění za nahrávky (Hammer Rostropovich Award Los Angeles, Europäische Förderpreis für Musik Dresden, Klassik Heute Empfehlung, Grammophone Editor´s Choice atd.). Vystupuje sólově i v komorních uskupeních po celém světě, spolupracuje i s prestižními orchestry (Royal Philharmonic Orchestra London, Royal Scottish National Orchestra, Royal Liverpool Philharmonic, Berliner Symphoniker atd.). Tentokrát na koncertě zazní Suity pro sólové violoncello J. S. Bacha. Plakát ke stažení zde.

kolo afrikaCo pro jednoho člověka může být samozřejmostí, je pro jiné něčím cenným. V březnu se město Žacléř připojilo k projektu Kola pro Afriku. Projekt vznikl v roce 2012 a spočívá ve sběru starších nepotřebných kol na různých místech v ČR, převozu kol do centrálních skladů, kde jsou prohlédnuta a opravena a následně díky sponzorům transportována do západoafrické Gambie. V Gambii, která patří mezi jedny z nejchudších zemí světa, jsou kola rozdělena dětem, kterým usnadní mnohdy dlouhou cestu do školy. Projekt se díky jeho ostravským iniciátorům velmi rychle rozšířil po celé ČR a do Gambie již byly úspěšně dodány zásilky s koly.
Rok se s rokem sešel a vy se opět můžete těšit na Den lidových řemesel, skvělá hudba, jídlo a pití. Tradičně 5. července od 9.30 hodin na Rýchorském náměstí. Plakát s programem ke stažení zde.

dlr 2012Rok se s rokem sešel a vy se opět můžete těšit na Den lidových řemesel, skvělé hudby, jídla a pití. Tradičně 5. Července od 9.30 hodin na Rýchorském náměstí. A nezapomeňte dobrou náladu s sebou.

dlr 2014Tradiční lidový jarmark, předvádění řemesel, dobré jídlo i pití, řemeslné stánky s možností zakoupit rukodělné výrobky, bohatý kulturní a hudební program, dětská scéna s loutkohereckými představeními, výtvarné dílny pro děti i dospělé, sokolnické ukázky. Přijměte pozvání! Vždy 5. července na Rýchorském náměstí v Žacléři. Začátek v 8.30 h konec v nočních hodinách.
dlr 2015 Na celodenní program Dne lidových řemesel stačila padesátikoruna. I to se mnohým zdálo příliš a neodpustili si výmluvy či poznámky. Jenom procházím. Četla jsem, že je to zadarmo. Tak my půjdeme jinudy. Výmluv, proč nezaplatit vstupné na sobotní Den lidových řemesel si mladí brigádníci museli vyslechnout bezpočet. Padesátikoruna za celodenní hudební program, samostatnou dětskou scénu a 120 stánků k tomu se prostě některým lidem zdála příliš. Někdo mlčky, jiný s komentářem. Jiní zase neřekli vůbec nic a prostě šli. „I když jsme je oslovili, žádali, nezastavili a mířili do davu. Těžko s nimi něco pořídit," podotkl jeden z výběrčích, Vítek Gracík. „Většina nakonec zaplatila i když mnozí si štiplavé komentáře neodpustili. Z našeho místa odjeli jen dva motorkáři a dva Poláci," doplnila Lenka Šormová.
dlr 2015Předvádění řemesel, stánky s možností zakoupit rukodelné výrobky, dobré jídlo i pití, bohatý kulturní a hudební program se opět blíží.
dlr 14 av-048Dne 5. července bylo Rýchorské náměstí již podvanácté vyhrazeno tradiční akci Den lidových řemesel. Pěkné počasí, bohatý hudební, kulturní program i dětská scéna přilákali množství návštěvníků z města i širokého okolí. U takovéto veliké události, není překvapením, že s ukončením jednoho ročníku zpravidla začínají přípravy ročníku dalšího. Úspěch a hladký průběh jakékoliv akce podobného rozsahu je vždy výsledkem nadšení a osobního nasazení širokého okruhu lidí, kteří si zaslouží poděkování.
Fotografie Aleše Vaníčka z velmi podařeného dne, plného dobrého jídla, pití a muziky.
strom skolkaZákladní škola v Žacléři se každoročně v podzimním období připojuje do oslav svátku Dne stromů a u této příležitosti vysazuje strom. Příprav se pravidelně ujímá paní učitelka Kopperová. Tento rok bylo v úterý 22. října po domluvě se zástupci města vysazeno 5 stromů – javory mléč v sídlišti Boženy Němcové, konkrétně za domem čp. 376, přičemž bylo postupováno podle studie revitalizace sídliště Boženy Němcové. Z tohoto důvodu byly pokáceny 2 staré a nevhodným ošetřováním poškozené lípy a nahradily je javory.
nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler