O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...


dsc 5148Ve dnech 16. a 17. ledna se konal v ZŠ Žacléř zápis dětí do prvních tříd. Tentokrát byl zápis zaměřen na pohádky. Děti procházely třídami a v každé se setkaly se jinou pohádkou a plnily pohádkové úkoly, např. zavázat tkaničku na sedmimílových botách, navléknout a spočítat kouzelné korále, u vodníka poznat barvy rybiček a jednu papírovou rybku vystřihnout, poznat perníkovou chaloupku a na ní tvary perníčků, přejít most a básničkou nebo písničkou probudit princeznu. Za splněný úkol dostávaly děti razítko do pohádkového průkazu, na konci dostaly ještě malý dáreček. Děti s rodiči si mohly prohlédnout i družinu a seznámit se s jejím programem. Po celou dobu je provázeli žáci z devátých tříd převlečení za pohádkové bytosti. Někteří budoucí školáčci se nimi nechali vyfotit. Zápis letos absolvovalo 27 dětí.
Základní umělecká škola Žacléř Vás zve na zápis nových žáků, který se koná ve dnech 23. – 25. června v budově ZUŠ vždy od 14 do 17 hodin (případně v jiném termínu po předchozí domluvě). Přijímáme děti od pěti let výše do hudebního a výtvarného oboru.

glacensis 4Ve čtvrtek 6. listopadu jsem se zúčastnil konference, kterou byl zakončen společný projekt všech česko – polských euroregionů s názvem „EUREGIO PL-CZ". Konference se konala v Piastovském zámku v polské Raciborzi. Na česko – polské hranici působí 6 euroregionů – Beskydy, Glacensis, Nisa, Praděd, Silesia a Těšínské Slezsko. Racibórz se nachází na území euroregionu Silesia. Celý projekt trval tři roky a byl realizován v několika oblastech – vzájemné poznávání a rozvíjení spolupráce mezi jednotlivými partnery projektu, získávání zkušeností v zahraničí, mapování problémů v přeshraniční spolupráci a propagace, informační opatření a zvyšování povědomí o přeshraniční spolupráci.

Základní umělecká škola Žacléř Vás srdečně zve na závěrečný koncert svých žáků. Koncert se uskuteční tuto středu 19. června v 18.00 hodin v sále ZUŠ. Tel. 499 776 350.
Základní umělecká škola Žacléř Vás srdečně zve na Závěrečný koncert žáků pondělí 15. června v 18.00 hodin sál ZUŠ. Objednávky vstupenek v ZUŠ.
policie znakŽacléřští policisté v úterý večer 22. 1. 2013 zaprotokolovali případ násilného vniknutí do sklepní kóje v jednom z obytných domů v Žacléři Na Pilíři. Policejní hlídka šetřením a následně provedeným ohledáním místa činu zjistila, že nezvaný host z místnosti v suterénu domu odcizil doma vyrobený reproduktor. Poškozený vyčíslil škodu na 500 korun. Za přečiny porušování domovní svobody a krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky.

policie znakČeský hydrometeorologický ústav vydal zprávu, která širokou veřejnost upozorňuje na aktuální změnu počasí. Jedná se o výstrahu, že by v noci ze čtvrtka na pátek 30. 11. 2012 mělo dojít ke znatelné změně stávajícího počasí. Meteorologové upozornili na výrazné ochlazení, vydatné sněžení a silný vítr, důsledkem kterého by se mohly vytvářet sněhové jazyky či závěje. Podobný charakter počasí by měl trvat několik následujících dnů. Na horách by mohlo místy napadnout až několik desítek centimetrů sněhu. Policie České republiky v Trutnově tímto žádá všechny občany o opatrnost, řidiče potom o opatrnost spojenou ohleduplností.

Upozorňujeme na změnu ordinační doby v období vánočních svátků. Zároveň vám přejeme pevné zdraví a mnoho úspěchů v roce nadcházejícím. MUDr. Tomáš Rousek.

Od 1. března 2013 platí nové ordinační hodiny, změny se týkají pondělí pro Žacléř a středy a čtvrtky pro bernartickou ordinaci MUDr. Zuzany Pohlové.

Pracoviště Barevná školka - Ahoj kamarádi. Taky už se těšíte na Vánoce? Než se rozsvítí stromečky a zavoní cukroví, tak si na chvilku sedněte, dejte si kávičku a my vám povíme, co jsme prožili a co nás ještě čeká. Chcete? Nejprve děkujeme za zajímavé, poučné i zábavné povídání panu Junkovi. Společně s ním nám předvedli ukázku vábení studenti ČLA Trutnov Martin Ertner a Michal Kejkrt.

zed hrbitovVečer z 20. na 21. ledna 2015 došlo ke zřícení části cihlové hřbitovní zdi. Po uplynutí zimy budou zahájeny opravy, které budou pokračovat i v letních měsících. Technické služby Žacléř vyhradí pracovníka, který bude pověřen opravou, rádi bychom těmito pracemi také pověřili obyvatele pracující pro město v rámci veřejně prospěšných prací. Bude nutné vyvalené cihly očistit, rozebrat zbylé porušené části, vytvořit pevný základ a postavit novou zeď. Práce budou probíhat po delší dobu, prosíme tedy občany, jejichž rodinní příslušníci nalezli na žacléřském hřbitově místo posledního odpočinku, o trpělivost.
Místostarostka Bc. E. Rennerová

pesoKomu patří tento zatoulanec, německý ovčák, nalezen 15. dubna v ulici Mírová v Žacléři? Bližší informace poskytne pan MVDr. Vlček tel: 732 194 645.

yorkshirZtratil se yorkshirský teriér stříbrnočerný, ostříhaný. Osmiletá fenka slyší na jméno Schifty. Zaběhla se v pátek odpoledne v prostoru Penzionu U Kapličky směrem na Střízlivák. Informace prosím poskytněte na tel.: 723 584 513.

10486145 563373253773882 2078934020850187881 nV Žacléři v ulici Mírová 355 se 13.6. ztratila šestiletá sametově hnědá, kastrovaná, očkovaná kočička Kačka. Poznávací znamení – má zelené oči a není mourovatá, spíš má barvu pepř a sůl. Kočička má epileptické záchvaty, musí brát léky. Proto prosíme, dívejte se kolem sebe, ať se vrátí brzy domů. Nikdy předtím nebyla venku, bude vyděšená a nejspíš se bude někde ukrývat v okolí – prohlédněte si sklepy, kůlny atd. Kočička je zachráněná ze špatných podmínek a je adoptovaná z azylu Vegáček. Kdybyste kdekoliv takovou kočičku zahlédli, prosím ozvěte se. Děkuji za každou informaci.

V pátek 27. 3. se v Trutnově ztratil pejsek a podle všeho se přibližuje k Žacléři přes Babí. Viděli ho běžet směrem na Babí a dále na Žacléř. Více informací zde.

Od 8. září budou ordinační hodiny zubní ordinace v Žacléři vždy v pondělí od 7.00 do 14.00 hod. a ve čtvrtek od 7.00 do 15.00 hod.
Přijmu zdravotní sestru na částečný úvazek pro ordinaci v Žacléři, nebo na plný pracovní úvazek dva dny v Žacléři, zbývající tři dny v ordinaci v Trutnově. Informace na telefonu 734310376.
MUDr. Rudolf Dušánek

Zahájení školního roku v základní umělecké škole je v pondělí 3. září od 13 do 17 hodin.

souborVe středu 29. ledna v 19 hodin vystoupí v sále ZUŠ pražský komorní pěvecký sbor Octopus Pragensis. Zazní skladby z období vrcholné renesance (C. Monteverdi, J. H. Gallus, Ph. de Monte, A. Lobo, C. G. di Venosa), které zajímavým průvodním slovem doplní umělecký vedoucí souboru Petr Daněk.
nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler