O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...


arte bohemicaKruh přátel hudby v Žacléři vás zve na zahajovací koncert patnácté koncertní sezóny. Vystoupí na něm Pro Arte Bohemica – Michaela Ambrosi na historickou příčnou flétnu a Petra Žďárská na cembalo. Obě interpretky se zabývají historickou interpretací hudby a mají přes své mládí velmi bohatou hudební praxi. Michaela Ambrosi studovala kromě českých škol i na věhlasné Královské konzervatoři v Den Haagu a na Konzervatoři ve Veroně, vystupovala s nejlepšími evropskými orchestry (Orchestra of the Eighteen Century, Amsterdam Baroque Orchestra, Orchestra of the Age of Enlightenment, The Amadé Players, Ars Antiqua Austria, Collegium Maranum, Dresden Instrumental-Concert, Irish Baroque Orchestra atd.). Vyučuje také na JAMU v Brně.
KČT Žacléř s podporou firmy KERAMTECH s.r.o. pořádá 8. května autobusový zájezd. Program: Účast na memoriálu Jana Sedláčka a návštěva domu - Václava Hanky v Hoříněvsi - Návštěva rozhledny Chlum a památníku války 1866 - Návštěva archeoparku ve Všestarech - Návštěva muzea motocyklů a hraček ve Šestajovicích - Každý si může zvolit akci podle svého zájmu, pochod bude dlouhý cca 8 km, přechod mezi Chlumem a Všestarami 3 km, všude ale pojede autobus. Na všech zastávkách bude možnost občerstvení (restaurace, cukrárna).
Klub Českých Turistů v Žacléři pořádá 22. – 27. července autobusový zájezd na Jižní Moravu. Ubytování - internát domova mládeže v Jedovnici. Stravování - restaurace, kuchyňka v internátu. Cena: člen KČT Žacléř - 1.700,-Kč, ostatní - 2.200,-Kč a mládež do 18 let - polovina. V ceně zájezdu je doprava, ubytování a vstupné do Punkevní jeskyně. Přihlásit se můžete v klubovně KČT v Národním domě v Žacléři ve dnech 14.5., 28.5., 11.6. a 18.6.2014 od 15 – 16 hodin. Bližší informace získáte na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu 737 853 085. Zájezd je vhodný i pro méně fyzicky zdatné turisty. Na Vaši účast se těší výbor oddílu KČT Baník Žacléř.
Akce, kterou pořádá Klub žen se koná od 11. do 15. listopadu v Mateřské škole NaPilíři II. patro. Bazárek budete moci navštívit vždy v čase od 10.00 do 16.00 hodin (i přes poledne). Prodávat se bude různé dětské i jiné oblečení, ale i další věci. Můžete se těšit na dobré perníčky pro Vaše dětičky. Přijďte si nakoupit za výhodné ceny.
zabkaPoplatek 1,-Kč za přijatý kus do prodeje. Sepsaný seznam věcí s popisem a cenou, kterou za něj požadujete, nám ulehčí práci (např. zelené triko krátký rukáv, vel. 98 20,-Kč). Bazárek se bude konat v prostorách bývalé školní družiny v ZŠ.

I letos Vám skauti a skautky přinesou Betlémské světlo. „To světlo ve tmě svítí a tma je nepohltila...“ (Jan 1, 5). Malý plamínek, novodobý symbol Vánoc, jenž svou silou spojuje mnohá srdce, Vám budeme předávat. V pátek 23. prosince 2016 15.00 - 15.30 h. v hlavní chodbě městského úřadu v Žacléři. „Odvážně vytvářet mír“ letošní motto. Více o Betlémském světle na www.betlemskesvetlo.cz.

svetlo 008V podvečerních hodinách v neděli 22. prosince jste měli možnost zažehnout na městském úřadu v Žacléři Betlémské světlo, které přivezli skauti z Bernartic a Žacléře. Betlémské světlo je každoročně přiváženo z Betléma z jeskynní kaple, v níž se dle tradice narodil Ježíš Kristus, kde plane věčné světlo. Přes Vídeň putuje před vánočními svátky do evropských měst. Do Čech jej pravidelně přivážejí brněnští skauti, odtud se pak šíří dále. Tuto tradici jsme zavedli minulý rok a věříme, že na ní bude navazováno v dalších letech.

betlem 2Trutnovští skauti v neděli 21. prosince opět přivezli do Žacléře Betlémské světlo. Již třetím rokem měli Žacléřští možnost zažehnout Betlémské světlo ve svých lucerničkách, přenést jej do svých domovů a naladit se na vánoční čas. Před příjezdem do Žacléře se skauti ještě zastavili v domově důchodců v Lamperticích a potěšili tak tamní klienty, mezi nimiž je také řada žacléřských obyvatel.

Místostarostka Bc. E. Rennerová

bs logo thumbPřijďte v sobotu 22. prosince od 16.30 do 17.30 h před Městský úřad v Žacléři, kde budete mít možnost od trutnovských skautů zažehnout Betlémské světlo. Betlémské světlo je každoročně přiváženo z Betléma z jeskynní kaple, v níž se dle tradice narodil Ježíš Kristus, kde plane věčné světlo. Přes Vídeň putuje před vánočními svátky do evropských měst. Do Čech jej pravidelně přivážejí brněnští skauti, odtud se pak šíří dále. Rádi bychom tuto tradici zavedli i u nás v Žacléři. Stačí odpoledne 22. prosince přinést lucerničku a budete moci převzít světlo a roznášet jej dál do svých domovů.

Bc. Eva RennerovábetlemsvetloPřijďte v neděli 22. prosince od 16.30 do 17.30h na městský úřad v Žacléři, kde budete mít možnost od trutnovských skautů zažehnout Betlémské světlo. Betlémské světlo je každoročně přiváženo z Betléma z jeskynní kaple, v níž se dle tradice narodil Ježíš Kristus, kde plane věčné světlo. Přes Vídeň putuje před vánočními svátky do evropských měst. Do Čech jej pravidelně přivážejí brněnští skauti, odtud se pak šíří dále. Tuto tradici jsme minulý rok zavedli i do Žacléře a nyní navazujeme II. ročníkem. Přijďte 22. prosince s lucerničkou a budete moci převzít světlo a roznášet jej dál do svých domovů.
Místostarostka - Bc. Eva Rennerová
stopaDnes byla skútrem projeta trasa od Tirbaru na Poláku přes Bobr, Růžový palouček vlakovému nádraží. Dále pak do Černé Vody za hřbitov a zpět. V případě příznivého počasí, budeme zítra pokračovat v úpravě tras jako v loňské sezóně.
stopaBěžecké trasy v okolí Bobru jsou upraveny až do Královce a podmínky pro tuto zimní zálibu jsou výborné. Další informace je z Rýchorské boudy. Během nočních hodin byly upraveny tratě Maršov - Rýchorka - Bystřice - Svoboda - Žacléř a Albeřické sedlo. Trasa na Lysečiny bude upravena, jakmile přestane foukat.
saidl matousekJménem Kruhu přátel hudby Žacléř s Vás dovoluji pozvat na další koncert 15. sezóny KPH. Tentokrát přivítáme dvě velmi výrazné osobnosti. Houslista Bohuslav Matoušek byl dlouholetý primarius Stamicova kvarteta, poté se věnoval pouze sólové dráze. Spolupracoval s prestižními orchestry pod taktovkou věhlasných dirigentů (Mehta, Bernstein apod.), je znám jako nadšený propagátor díla B. Martinů, jehož kompletní dílo pro housle se mu také podařilo vydat na CD, za což také získal řadu ocenění včetně prestižní ceny za světovou nahrávku roku. Nahrál desítky titulů u významných společností (např. londýnský Hyperion atd.).
born leto2014Třídenní festival - areál fotbalového hřiště se koná ve dnech 27. - 29. červen. Více informací na webu akce.
Občanské sdružení Bornflossrock Žacléř, Vás zve na vystoupení rockových kapel. Začínáme ve 14 hodin v Kulturním domě v Žacléři. A na koho se můžete těšit naleznete zde.
bornflos 2013Třídenní rockový festival - vystoupí kapely: pátek - Poison Candy, Plexis; sobota - Wochmatix, Neodůvodnitelná lítost, Pepa Lábus a spol., Pegas, Žold, N.V.Ú.; neděle - Overcome, Gufero, To leave a trace (UKR), vstupné 150,- Kč, možnost stanování v areálu.

bornfloss 2012Zimní Bornfloss rock se bude konat 24. listopadu v Kulturním domě. Startujeme v 15 hod. Můžete se těšit na kapely Obelisk, Blues Mystery, Iron Mauiden - revival, Mescalero, Wochmatix, Squadra.

Dovolujeme si Vás opět pozvat na tradiční zimní Bornflossrock, který se bude konat 29. listopadu v Kulturním domě Žacléř od 16.00 hodin. Vstupné jako vždy - 100,-Kč. Jedná se o již 5. ročník zimního festivalu s názvem Bornflossrock. Po několika letech se vrací na scénu Bornflossrocku známá rocková kapela NANOVOR.

burtarnaNa hrázi prkennodolského rybníka byl dokončen a upraven prostor pro opékání. Technické služby Žacléř připravili rozměrné ohniště i pult, který slouží k úschově dřeva a zároveň jako stůl. Vypravte se se svými blízkými na krátkou procházku a zpestřete si ji posezením u rybníka. Potěší nás, když budete dodržovat pořádek a připravíte třeba ohniště i dřevo pro další příchozí, jak to bývá zvykem u srubů ve skandinávských zemích.
Místostarostka Bc. E. Rennerová
Provozovatelé Solné jeskyně zvou na Čaj o páté – 23. ledna 2014 od 17 h na povídání na téma astrologie a mezilidské vztahy s Annou Birke-Semerákovou (autorkou pohádek inspirovaných astrologií) a astroložkou Karin Čížkovou.
KPH 20160210 Plakat CantarinaClarineteKlarinetové kvarteto vzniklo v říjnu 2011 na půdě Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze na základě chuti 4 studentek dát "něco zajímavého" dohromady.Využily jsme faktu, že jsme všechny výborné klarinetistky a k tomu máme mezi sebou i spoluhráčky s pěveckými vlohami a nápad byl na světě! Kvartet nejen hrající ale také zpívající. Odtud už bylo jen kousek k názvu CANTARINA CLARINETE, což znamená zpívající klarinety. Více info zde.
piratiRytíři Trutnov, Sparks Mladé Buky, Piráti Žacléř. To jsou tři baseballové oddíly, které spolu svádějí v dětských kategoriích boje na hřišti již několik let a zároveň spolupracují na účasti ve vrcholných soutěžích a jejich úspěchům patrně nemůže v poslední době v našem regionu konkurovat žádný jiný kolektivní sport. Je to snad i tím, že baseball je v Čechách stále ještě poměrně mladý sport a například města jako Hradec Králové nebo Pardubice nemají žádný baseballový oddíl, který by mohl být malým hráčům z Krkonoš důstojným soupeřem. Na druhou stranu jsou v České republice oblasti, kde má baseball velmi dlouhou tradici a sportovní kluby tam pokrývají všechny věkové kategorie.
vodaRada města na svém posledním jednání v roce 2012, na základě předložené kalkulace společnosti Technických služeb Žacléř, spol. s r. o., schválila zvýšení ceny vodného a stočného platného od 1. 1. 2013. Vodné a stočné pro rok 2013 je ve výši 32,58 Kč/m3 pro vodné a 31,06 Kč/m3 pro stočné. Tyto ceny jsou včetně platné sazby DPH.
Čerpací stanice Euro Oil Žacléř přijme pracovníka obsluhy. Zájemci se mohou obrátit na tel. 777 655 523.
odhaleniPamátník obětem I. světové války v Černé Vodě od Emila Schwantnera se dočkal rekonstrukce a včera byl slavnostně odhalen. Od konce první světové války včera uplynulo 95 let a množství pomníků připomíná, že čtyřletý konflikt se zapsal do historie téměř každé obce či města. „V trutnovském okrese jich je hrubým odhadem pět set. Vedeme databázi pro ministerstvo obrany, snažíme se dokumentovat stav i původní podobu všech pomníků, které v krajině existovaly," říká Vlastimil Grof z trutnovského městského úřadu.
nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler