O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...


kostel olesniceJménem občanského sdružení Život a kultura obce zvu Vás a Vaše blízké na Druhé slavnosti svaté Kateřiny, které jsou konány u příležitosti dokončení rekonstrukce kůru v kostele svaté Kateřiny u nás ve Zlaté Olešnici. Slavnosti pořádáme mimo jiné i za účelem získání finančních prostředků na nejnutnější stavební opravy uvnitř i vně kostela. Je to dominantní historická stavba, která tu stojí stovky let, věřím, že si zaslouží  naše snahy o její zachování. V sobotu 23. listopadu Vás čeká bohatý kulturní program, na kterém se podílí spousta lidí. Klienti domova seniorů, skauti, děti uměleckých škol našeho regionu a další dobrovolníci věnovali své výrobky k prodeji.

Ve čtvrtek 18. prosince 2014 se od 17.00 hod. koná ve školní jídelně základní školy Žacléř 2. zasedání zastupitelstva města. Program zasedání je zveřejněn na úřední desce města.
Miroslav Vlasák - starosta

Ve čtvrtek 11. září 2014 od 17.00 hod. se ve školní jídelně základní školy Žacléř koná 24. zasedání zastupitelstva města. Návrh programu je zveřejněn na úřední desce.
M. Vlasák - starosta města

V Sobotu 23. listopadu ve 14 hodin v Kulturním klubu v Žacléři se uskuteční již 3. ročník o Nejlepší vánočku pod Rýchorami. Zveme tímto všechny amatérské pekařky a pekaře do soutěže o hodnotné ceny. Přihlášky se přijímají do 22. listopadu na tel. 777 955 732, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

sv kat 2014V sobotu 22. listopadu od 14.00 hodin se v naší obci konají 3. SLAVNOSTI SVATÉ KATEŘINY, benefiční akce, na kterou vás co nejsrdečněji zveme. Slavnosti sv. Kateřiny jsou novou tradicí v naší obci, která vznikla v roce 2012 za účelem podpory veřejné sbírky na rekonstrukci kostela. Tato dominantní historická stavba tu stojí stovky let a my věříme, že si zaslouží naše snahy o její zachování.

Ve čtvrtek 25. 12. 2014 se konal v Národním domě už 32. ročník tradičního Vánočního turnaje tříčlenných družstev ve stolním tenise. Turnaj se hraje vyřazovacím systémem na 2 porážky. Díky tomuto systému si každý účastník dostatečně zahraje, což je hlavním účelem tohoto sportovního klání. Letos využilo možnost rozhýbat se po náročném Štědrém večeru 30 hráčů v deseti družstvech. Vedle již tradičních účastníků bylo několik úplně nových hráčů, já osobně mám největší radost z toho, že se účastnili i čtyři děti.

Oddíl stolního tenisu TJ Baník Žacléř pořádá 32. ročník Vánočního turnaje ve stolním tenisu. Turnaj se uskuteční 25. prosince od 8.00 hod. v Národním domě. V každém družstvu může startovat jeden registrovaný hráč. Přihlášky přijímá pan Mirek Vlasák na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo SMS na č. 608 863 289 a osobně Oldřich Řehák nebo Hotel Sport do 19. prosince. Sponzory turnaje jsou: město Žacléř, pan Libor Šrol, KERAMTECH, spol. s r.o., Žacléř. Startovné ve výši 150,- Kč za družstvo je třeba uhradit nejpozději při zahájení turnaje.

Oddíl stolního tenisu TJ Baník Žacléř pořádá 33. ročník Vánočního turnaje ve stolním tenisu. Turnaj se uskuteční 25. prosince od 8.00 hod. v Národním domě. V každém družstvu může startovat jeden registrovaný hráč. Přihlášky přijímá pan Mirek Vlasák na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo SMS na č. 608 863 289 a osobně Hotel Sport do 21. prosince. Sponzory turnaje jsou: město Žacléř, pan Libor Šrol, KERAMTECH, spol. s r.o., Žacléř. Startovné ve výši 150,- Kč za družstvo je třeba uhradit nejpozději při zahájení turnaje.
Oddíl stolního tenisu TJ Baník Žacléř pořádá 38. ročník VELIKONOČNÍHO TURNAJE ve stolním tenisu. Turnaj se uskuteční v sobotu 6. dubna od 08.00 hod. v Národním domě. Kategorie – registrovaní a neregistrovaní. Startovné činí 50,-Kč. Přihlášky přijímá pan Oldřich Řehák a Miroslav Vlasák (sms na tel. 774 863 289, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) do 4. dubna. Turnaj podporují tito sponzoři oddílu stolního tenisu: Město Žacléř, KERAMTECH Žacléř, spol. s r.o., ONYX, Libor Šrol.

Oddíl stolního tenisu TJ Baník Žacléř pořádá 40. ročník Velikonočního turnaje. Turnaj se uskuteční v sobotu 11. dubna od 8.00 hod. v Národním domě. Kategorie – registrovaní a neregistrovaní. Startovné činí 50,-Kč. Přihlášky přijímá pan Oldřich Řehák a hotel Sport do 8. dubna. Turnaj podporují tito sponzoři oddílu stolního tenisu: Město Žacléř, KERAMTECH Žacléř, spol. s r.o., Libor Šrol.

Sociální a zdravotní komise v Žacléři zve na 5. ročník "O nejlepší vánočku pod Rýchorami". Soutěž proběhne v sobotu 21. listopadu 2015 v jídelně Základní školy v Žacléři ve 14.00 hodin. Program: Ochutnávka vánoček - hodnocení diváků a poroty - Ukázka pletení vánočky - Malý vánoční trh - Možnost zakoupení čaje, kávy - Vyhlášení vítězů nejlepší vánočky a udělení cen.

Ve čtvrtek 21. května se v jídelně Základní školy v Žacléři od 17.00 hod. koná 5. zasedání zastupitelstva města. Program je zveřejněn na úřední desce města.M. Vlasák - starosta

Ve čtvrtek 25. června se ve školní jídelně základní školy koná od 17.00 hod. 6. zasedání zastupitelstva města Žacléř. Více infomací o programu najdete na úřední desce.
Miroslav Vlasák - starosta města

Ve čtvrtek 17. září se bude od 17.00 hod. konat ve školní jídelně základní školy v Žacléři 7. zasedání zastupitelstva města. Program zasedání je zveřejněn na úřední desce.
Miroslav Vlasák - starosta

 

Ve čtvrtek 12. listopadu 2015 se ve školní jídelně Základní školy Žacléř bude od 17.00 hod. konat 8. zasedání zastupitelstva města. Program je zveřejněn na úřední desce.
M. Vlasák - starosta

ples webMěsto Žacléř a Svazek obcí Východní Krkonoše Vás zvou na tradiční ples a putovní ples Krakonošova království. Vstupné: 100,- Kč a předprodej je v Městském muzeu, tel: 499 739 225.
ples 011V sobotu 9. února hostily prostory kulturního domu městský ples, který byl tento rok zároveň plesem Krakonošova království. Zahájení se účastnil sám vládce, duch hor, Krakonoš, který pozdravil přítomné a přivítal zástupce z obcí, městysů a měst Krakonošova království. V úvodu večera byla slavnostně předána Krakonošova fajfka starostovi Pece pod Sněžkou, kde bude pořádán příští ples Krakonošova království.

Ve čtvrtek 17. prosince 2015 se od 17.00 hod. koná v jídelně Základní školy Žacléř 9. zasedání zastupitelstva města. Program je zveřejněn na úřední desce.
M. Vlasák - starosta

remesla radek 01Již jedenáctý ročník Dne řemesel v Žacléři je za námi. Počasí přálo návštěvníkům jak v den řemesel tak i pracovníkům TSŽ při přípravě prostor náměstí, tak i při úklidu po dni, kdy naše městečko a především prostory náměstí navštívily stovky lidiček nejenom ze Žacléře a blízkého okolí ale i ze vzdálenějších míst. Slavnostním ukončením na Den řemesel byl po jedenácté hodině večerní ohňostroj, přesto se spousta návštěvníků veselila ještě dále.
Základní umělecká škola Žacléř Vás srdečně zve na Absolventský koncert žáků. Koncert se bude konat ve středu 18. června v 18.00 hodin sál ZUŠ. Vystoupí absolventi, účastníci soutěží, soubory, pěvecký sbor atd. Výdej vstupenek v ZUŠ.
policie znakV pátek 26. 4. 2013 se na žacléřské policisty obrátila s žádostí o pomoc šedesátiletá žena ze Žacléře, která policistům sdělila, že v domě, který obývá se svým manželem, dochází z jeho strany v posledních měsících k psychickému týrání a vyhrožování. Na místo incidentu ihned po tomto oznámení vyjeli službukonající policisté. Muži zákona na místě provedeným šetřením zjistili, že oznamovatelka i její dcera ze strany třiapadesátiletého muže často slýchá slova, která jsou na míle vzdálená slušným výrazům. Výhružky týkající se újmy na zdraví a jiné vulgarity nejsou ze strany agresora rovněž ojedinělým jevem.

arado 2015Stejně jako v předchozích letech, bude letošní oslava konce 2. světové války v Dolním Slezsku patřit k jedné z největších v Polsku. Po tři dny proběhnou v několika pohraničních obcích a městech rekonstrukce a ukázky bitev. Jako v loňském roce, budete moci přivítat organizátory a účastníky akce přímo u nás v Žacléři na Rýchorském náměstí. Přehlídka uniforem téměř všech stran zapojených do bojů na frontách druhé světové války v Evropě tradičně doplněná o unikátní historická vozidla slibuje zajímavou a lákavou podívanou. Dostavte se 1. května ca. ve 13,30 h na Rýchorské náměstí v Žacléři.

Rýchoprský autoklub pro Vás připravil na měsíc duben tyto zajímavé akce. Všichni jste srdečně zváni.

dedepriest webPoslední koncert KPH v Základní umělecké škole bude ve středu 4. června. Vystoupí na něm americká jazzová zpěvačka Dede Priest a Marcel Flemr Band (Marcel Flemr - kytara, Jakub Zomer - hammond, Martin Kopřiva - bicí). Dede Priest mísí různé vlivy a styly – blues, soul, funk, gospel apod. Její živé i studiové nahrávky jsou kritikou velmi ceněny. Vystupuje na pódiích v USA i na prestižních festivalech po celé Evropě (Holandsko, Německo, Rakousko, Belgie, Dánsko, Lucembursko, Francie, Itálie, Portugalsko, Španělsko, Švýcarsko, Polsko atd.). V červnu Dede Priest zavítá i do České republiky, kde uskuteční sérii šesti vystoupení. Kromě Prahy ji přivítáme i v Žacléři. Neváhejte s objednávkami, koncert bude brzy vyprodán!
nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler