O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...


pozar lesaKvůli dlouhodobě trvajícímu extrémnímu suchu, které bude podle meteorologů trvat v Královéhradeckém kraji nejméně do konce tohoto týdne, dnes královéhradecký hejtman Lubomír Franc na návrh krajského ředitele hasičů vyhlásil období mimořádných klimatických podmínek. Toto nařízení významně omezuje především nakládání s ohněm: ve volné přírodě a lese či 50 metrů od něj nesmí lidé tábořit či rozdělávat ohně, kouřit v lese či do lesa vjíždět auty.
V měsíci říjnu 2015 rozhodla rada města o ukončení výpůjčního vztahu s Českým kynologickým svazem, základní kynologickou organizací Žacléř, a to z hned několika závažných důvodů:
Rýchorská lékárna oznamuje, že ve dnech 5. - 9. května bude zavřena.
bornfloss 2015 letoV červnovém Žacléřském zpravodaji došlo omylem ke zveřejnění jiného data konání třídenního rockového festivalu Letní Bornflossrock. Koná se v termínu 26. - 27. června 2015. Všichni jste zváni.
Redakční rada Žacléřského Zpravodaje

bornflossProgram hudebního festivalu Bornflossrock 2012 je kompletní a od 6. do 8. července na něm vystoupí sedmnáct kapel. Akce se po předchozích ročnících u fotbalového stadionu stěhuje do areálu Chaty U Krakonoše v lokalitě Bobr.

letni kinoKino ve městě chybí, náměstí vyjma několika tradičních akcí moc vzruchu nezažívá. Nová a rychle se rozšiřující vlna mobilních letních kin nám proto vnukla nápad pokusit se oživit historický prostor právě tímto způsobem. Navíc, když v nedalekém Vrchlabí mají s prázdninovým promítáním několikaleté dobré zkušenosti. Slovo dalo slovo a tak se jejich nafukovací plátno objeví i u nás. Pro začátek jsme zvolili dvě představení, jedno na polovinu července, druhé na srpen. Vrchlabí promítá od středy do soboty, měli jsme proto výběr zúžený, zvítězila neděle.

lyseciny webDivadelní a hudební hrátky v Krakonošově království pořádá Lysečinská bouda 27. července od 14.00 hodin. Můžete se těšit na zajímavý program a jste všichni srdečně zváni.

KČT Baník Žacléř pořádá 45. ročník tradičního přejezdu Rýchor. Start je 7. února od 7 do 9 hodin od Národního domu a cíl mezi 12 a 16 hodinou na Boudě Hubertus. Startovné s jízdným 65 Kč dospělý, 40 Kč děti do 18-ti let. Odjezd autobusu na Pomezní Boudy je v 8.30 hodin od Národního domu. SKOL

prejezd miniKČT Baník Žacléř pořádá 2. února 43. ročník tradičního přejezdu Rýchor. Start je od 7 do 9 hodin od Národního domu a cíl mezi 12 a 16.30 na Hubertusce. Startovné s jízdným je u dospělé osoby 65,-Kč a u dětí do 15 let 40,-Kč. Závazné přihlášky a zaplacení startovného s jízdným bude vybíráno v klubovně Národního domu ve dnech 2., 9., 16., a 23. ledna vždy od 15 do 16 hodin. Odjezd autobusu na Pomezní boudy je v 8 hodin od Národního domu. Bližší info o přejezdu: Václav Čech - 737 853 085.

kopana bretMáme tu již VI. ročník zimního turnaje v malé kopané. Udělejte si 13. prosince čas a přijďte si zahrát nebo se podívat na zajímavé souboje šikovných fotbalistů ze Žacléře, Trutnova a jiných koutů naší republiky. Bavit se fotbalem a po turnaji, jak kdo umí, to je oč tu běží...Takže v sobotu, 13. prosince v 9.00 začíná turnaj, na který Vás zve a těší se areál Bret v Prkenném Dole - Žacléři! Více na http://bit.ly/turnaj_mala_kopana – pravidla turnaje.

zabkaMami, já mám hlad, aneb co dát dětem na talíř. Přednáška se koná 6. 11. od 17:30 v Mateřském centru Žabka. Zveme maminky, babičky a všechny kuchtíky, kterým není jedno, co jedí, na přednášku o výživě, potravinách a zdraví s nutriční terapeutkou, která zároveň nabídne možnost měření složení těla certifikovanými přístroji. (prosíme tentokrát bez dětí).

zacler marosanaTak jako každý rok i letos Michal Maroši pořádá závěrečnou akci sezóny Marosana end of the season 2012, letošní ročník bude už čtrnáctý v pořadí. Lokalita i disciplíny jsou letos odlišné než v minulých sezónách. Po několika fourdownech se letos pojede čtveřice disciplín, zazávodit si bude moct opravdu každý, na programu je Dual slalom, Pumptrack, enduro a Street. Akce bude poprvé v Bikeparku Halda-Žacléř a teď to nejdůležitější, datum – 5. – 6. října 2012. Mimo MTB závodů na náš čeká i velký kulturní program, doprovodné akce a jiné srandy.

marosana 2013Jubilejní 15. ročník kultovní akce v režii nestárnoucího punkera Michala Marošiho proběhne 4.-6. října. Závody v dual slalomu, pumptracku a slopestylu plus velký nedělní MX Enduro Eliminator čekají na všechny aktivní účastníky i diváky bikerského festivalu MAROSANA END OF THE SEASON, který se koná již patnáct let v řadě! Po loňském úspěchu se pořadatel oslav konce sezóny Michal Maroši rozhodl opět pro lokalitu bývalého hnědouhelného dolu Žacléř v Krkonoších.

marosana 2014Šestnáct let slaví tisíce bikerů konec závodní sezóny spolu s Michalem Marošim. Legendární Marosana několikrát změnila místo svého konání i koncept, nikoliv však své příznivce. Dnes se z této kultovní akce stal unikátní bikový festival, na který se sjíždí tisíce příznivců MTB disciplín ze všech koutů střední Evropy. Pump track, Slopestyle, Dual slalom. Tři různé sporty, tři různé disciplíny, tři závody plné tvrdých soubojů a triků, které dostávají fanoušky do varu. Jedinečný koncept spojení tří různých sportů dává Marosaně již mnoho let punc výjimečnosti. Letošní akce se bude opět konat 17. - 18. října v Žacléři.

marovo kolecko 2014Pozor sejdeme se 4. červenece u penzionu Diana, tentokrát v 9.00 hodin. Trasa jako vždy neměnná a o tom to je, vždyť je Márova! Celkem 55 km po trase Žacléř směr Niedamirów – Miszkowice – Paczin - Kowary – Sciegny (rybí restaurace) - Pomezní boudy – Lysečiny – Hubertuska - Žacléř. Pojeďte zavzpomínat na Máru.
CS team Žacléř pořádá vzpomínkový cyklovýlet, který se koná v sobotu 28. června. Sraz je jako vždy v 9.00 hodin u restaurace Diana. Cílem 55 km trasy je Márova mohylka pod boudou Hubertus. Trasa zde.
KolaProAfriku miniMěsto Žacléř se zapojuje do projektu Kolo pro Afriku. Spočívá v tom, že jsou nasbírána nepotřebná kola, tato budou převezena do trutnovského gymnázia, kde je nejbližší sběrné místo, odtud putují do Ostravy, kde jsou prohlédnuta, opravena vězni a dále převážena do africké Gambie. V Gambii budou rozdělena dětem, kterým usnadňují cestu do školy a nepřímo tak podporují vzdělávání.

Nabízí v říjnu 2012 pravidelný provoz: v pondělí 9.30 – 11.30 a ve středu 15.30 – 18.00 h. Mateřské centrum Žabka se nachází v budově školy - vchod zleva.

zabkaMateřské centrum Žabka nabízí v lednu pravidelný provoz. Vždy v pondělí od 9.30 do 11.30 a ve středu od15.30 do 18 hodin. Tento měsíc se můžete těšit - 16. ledna - Keramická dílnička: přijďte si otisknout ručičky vašich dětí, nebo vyrobit něco pro radost. a 23. ledna - Solná jeskyně od 16 hodin: začínáme s ozdravnou kúrou, která bude pokračovat v únoru. Ma teřské centrum se nachází v budově ZŠ vchod zleva.

zabkaPravidelný provoz:
Pondělí – 9.30 – 11.30
Středa – 15.30 – 18.00

6. 11. Mami, já mám hlad – přednáška o stravování 17.30
14. 11. Solná jeskyně – společná terapie od 16.00
21. 11. Dráčci – ozdobné zápichy z moosgumi
28. 11. Vánoční přání

Mateřské centrum se nachází v budově školy vchod zleva.

memorial bodzkaJiž po 14 se v Opawie uskuteční Memoriál Staszka Bodzka. V tomto roce se závody budou konat 26. ledna. Start prvního závodníka je plánován na 11 hodinu. Tento rok se memoriál koná jako otevřené mistrovsví Polska. Organizátoři předpokládají start mezi 250 - 300 účastníky. Nejmladší poběží trať dlouhou 100 metrů a hlavní závod se odbude na trati dlouhé 15 km muži a 10 km ženy.
Šipkový oddíl TJ Baník Žacléř pořádá ve spolupráci s městem Žacléř Memoriál Vladislava Halenára. Turnaj se uskuteční v sobotu 25. ledna v restauraci Kahan. Prezentace: 12.30 - 13.00 amatéři, 12.30 - 14.30 ženy a od 12.30 do 16.00 kategorie open. Přijďte změřit své síly se svými spoluobčany! Více v propozicích turnaje zde.

Šipkový oddíl TJ Baník Žacléř pořádá ve spolupráci s městem Žacléř Memoriál Vladislava Halenára. Turnaj se uskuteční v sobotu 31. ledna v restauraci Kahan. Prezentace: 12.30 - 13.00 amatéři, 12.30 - 14.30 ženy a od 12.30 do 16.00 kategorie open. Přijďte změřit své síly se svými spoluobčany! Více v propozicích turnaje zde.

V úterý 28. května od 10 do 12 hod. a od 13 do 15 hod. v kanceláři odborů důchodců v Kulturním domě (vchod do kadeřnictví), se uskuteční orientační měření cukru v krvi. Měření provedou členové Diabetické organizace z Trutnova.
I pro příští rok jsme se rozhodli podpořit organizátory kulturních sportovních akcí v našem městě. Žádosti o grant lze podávat do 30. listopadu, doručovací obálky musí být označeny slovy Grant 2014. Oproti minulým rokům došlo ke změně termínu doručení žádostí a ke změně termínu doručení vyúčtování. Vyúčtování musí být doručeno do 1 měsíce po ukončení akce. Poskytování prostředků z rozpočtu města na pořádání akcí proběhne již 3. rokem. Umožňuje podpořit aktivní spoluobčany, kteří vytvářejí něco zajímavého pro druhé, ať již koncert, divadelní představení, závody na kolech, běžecký maraton, automobilový výlet, setkání starší generace obyvatel etc.
nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler