O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...


musica floreaSoubor Musica Florea vznikl roku 1992 a brzy se zařadil k evropské špičce mezi soubory zabývající se dobovou interpretací.. Založil ho violoncellista a dirigent Marek Štryncl. Hra na originální nástroje nebo jejich kopie podložené studiem dobových pramenů a estetiky a kreativní oživování zapomenutých interpretačních stylů i prostředků tvoří nezbytný základ činnosti souboru a jsou zároveň zárukou jeho renomé.

koncert lubanŽacléřská „liduška" spolupracuje již několik let s uměleckou školou z polské Lubáně. V rámci spolupráce jsou pořádány koncerty v Lubáni a v Žacléři, na kterých hostují děti obou škol. Každý rok proběhnou minimálně 2 koncerty – jeden v Polsku, další v Žacléři. V pondělí 30. listopadu jsme v Žacléři opětovně uvítali učitele a žáky lubáňské školy. Děti vystoupily v rámci odpoledního koncertu v sále žacléřské školy a interpretovaly skladby zejména polských autorů kupříkladu Fredericka Chopina, ale i českého Jana Křtitele Vaňhala. Pro děti bývá připraven doprovodný program např. v podobě výtvarné dílny nebo prohlídky zajímavých míst.
stepan rakSice s velikým předstihem, ale protože již vyzvánějí telefony s dotazy z širokého okolí, píšeme již nyní. KPH a ZUŠ Žacléř Vás zvou na koncert kytarového virtuoza, skladatele, pedagoga... Štěpána Raka. Koncert se koná ve čtvrtek 20. března v 19 hodin v sále ZUŠ. Neváhejte s objednávkami!
PROF. ŠTĚPÁN RAK (8. 8. 1945)
Životní a umělecká dráha Štěpána Raka je podrobně zmapována v řadě encyklopedií, v rozhovorech pro naše i zahraniční televize, pro rozhlas i pro řadu novin. Připomeňme alespoň to nejpodstatnější z posledních let.
Základní umělecká škola Žacléř Vás zve na Koncert žáků partnerské hudební školy Szkoly Muzycznej Ist. Im. Oskara Kolberga z Lubania. Koncert se uskuteční ve středa 17. června v 16 hodin v sále ZUŠ.
lubanZákladní umělecká škola Žacléř Vás zve na koncert Szkoły Muzycznej Ist. Im. Oskara Kolberga - partnerské hudební školy z polské Lubaně. Koncert se bude konat ve čtvrtek 9. května od 17.00 hodin sál ZUŠ. Vstupenky lze vyzvednout v ZUŠ nebo zajednat na tel. 499 776 350, sms 774 032 776.
Farnost Žacléř Vás zve ve čtvrtek 4. června 2015 v 17 hod. v kostele Nejsvětější Trojice na koncert. Na varhany zahraje Ing. Václav Musil a zazpívá Amálie Levová. Vstupné dobrovolné, které bude použito na opravu kostela.
koncert 2Tentokrát jsme do koncertní řady zařadili trochu neobvyklý koncert amatérských umělců z našeho regionu. Žacléřská základní umělecká škola započala spolupráci s komorním smyčcovým souborem Collegium Camerale Trutnov a tak vznikl projekt série společných koncertů tohoto souboru, který na místní scéně působí již téměř 40 let, se souborem zobcových fléten Vivat Musica, který je složen z žáků žacléřské ZUŠ. Koncert v Žacléři se uskuteční ve středu 30. ledna v 19 hodin v sále ZUŠ.
kph ledenKruh přátel hudby a ZUŠ Žacléř si Vás dovolují pozvat na koncert, kde vystoupí Anna Trahová, Luboš Skala a Miroslav Sekera. Koncert se uskuteční 9. ledna od 19.00 hodin v sále ZUŠ Žacléř.
Základní umělecká škola Žacléř Vás zve na Koncert žáků partnerské hudební školy Szkoly Muzycznej Ist. Im. Oskara Kolberga z Lubania v úterý 10. června v 16 hodin v sále ZUŠ tel. 499 776 350.

zus 1Kruh přátel hudby a ZUŠ Žacléř vás zve na koncert. Jitka Hosprová (viola) a Monika Knoblochová (cembalo). Koncert bude ve čtvrtek 6. prosince v 19 hodin sál ZUŠ. Předprodej v ZUŠ vždy odpoledne. Tel.: 499 776 350, www.kph-zacler.cz. Jitka Hosprová - absolventka Konzervatoře v Plzni a AMU v Praze, vítězka mezinárodní interpretační soutěže Beethovenův Hradec, stipendia na mistrovských kurzech v Semmeringu, působila v mezinárodním orchestru Die Junge Ostereichische Philharmonie, spolupracovala se světovým violistou a pedagogem Luigim Albertem Bianchim (koncerty v Itálii, Monte Carlu i jinde), koncertuje sólově i v komorních uskupeních po celé České republice i Evropě, je zvána na významné hudební festivaly v ČR i v zahraničí (Německo, Bulharsko, Francie, Itálie, Tunisko, Chile atd.). Výrazně se prosadila i v USA. Řada nahrávek pro český a francouzský rozhlas i CD.

koncert zomerVážení, srdečně vás zvu k návštěvě již třinácté koncertní sezóny Kruhu přátel hudby v Žacléři. Dovolím si představit celou sezónu. Letos se uskuteční osm koncertů, nebudou opět chybět ani zvučná jména, ale ani mladí muzikanti, které bych doporučil nepodceňovat. O tom, že dnes jsou mladí umělci na vynikající úrovni, jsme se přesvědčili například loni, kdy nás všechny jistě uchvátil houslista Josef Špaček.
Podle dnešního sdělení paní starostky Zlaté Olešnice Evy Kmiećové bude termín úplné uzavírky silnice I/16 dodržen. Od 1. 9. 2013 bude platit částečná uzavírka řízená semafory. Koncem tohoto týdne bude zhotovena základní asfaltová vrstva. Fotografie ze stavby si můžete prohlédnout na tomto odkazu.
M. Vlasák
kontejnery bio26. 4. byly rozmístěny kontejnery na zelený odpad na stanovištích v ul. J. Jaroše ( za bunkrem), na Jiřím kopci, v ZO Sad (pod kostelem) a v ZO Jih (ve střízliváku). Poslední kontejner v ZO Pod Zahradami bude umístěn v pondělí. Bohužel se zatím nepodařilo zajistit financování na další kontejnery, po kterých je poptávka i v dalších lokalitách. Požadavky byly vzneseny např. z Bobru, Nádražní ulice v zahrádkové osadě vedle "porcelánky", Pod Zahradami. Jakmile by se nám podařilo zajistit další kontejnery, budete informování na těchto stránkách o jejich rozmístění.
koupaliste trutnovRekordní teploty přiměly provozovatele městského koupaliště otevřít letní plovárnu o čtyři dny dříve - už dnes. Využilo toho téměř osm set lidí. „Na rozjezdový den je to výborné, na všední den slušná návštěva," řekl Tomáš Břeň ze společnosti Mebys, která koupaliště provozuje. První den na městském koupališti: ochladit se přišlo 800 lidí. Letní areál nabízí koupání ve dvou bazénech (rekreační a plavecký) s vyhřívanou vodou. K dispozici jsou rovněž dětský bazén, vodní atrakce jako chrliče, skluzavky a tobogán. „V pravé poledne se teploty v Trutnově pohybovaly kolem 32 stupňů. Nezbylo nám nic jiného, než vyrazit na koupaliště.
V neděli 29. září jsem v 5.40 hodin vybíral peníze z bankomatu ve spořitelně v Žacléři. Vyndal jsem kartu z peněženky, tu jsem si položil na plechový koš na papírky, který je hned vedle bankomatu. Vybral jsem hotovost, vyjmul kartu a odešel jsem ze spořitelny. To, že nemám peněženku s doklady jsem zjistil až odpoledne. Naivně jsem se domníval, že po třech dnech mi někdo peněženku, třeba i bez peněz (3.500,-Kč) vrátí. Snad se najde poctivec, který mi vrátí hlavně doklady. Samozřejmě jsem vše ohlásil na policii, kteří požádají o kamerový záznam a zřejmě "poctivého" nálezce odhalí. Třeba se po uveřejnění v dotyčném pohne svědomí a nález vrátí. Bydlím v ulici Mírová 349 v Žacléři. Jméno najde na odcizených dokladech.
policie znakNejzávažnějším případem, kterým se museli policisté na Trutnovsku zabývat, byla krádež dvou motocyklů. Na Žacléřské policisty se v pátek večer 4. 1. 2013 obrátil s žádostí o pomoc pětadvacetiletý muž, který shora uvedený případ místním mužům zákona oznámil. Policejní hlídka na místě provedeným šetřením zjistila, že dosud neznámý zloděj v průběhu několika hodin odcizil ze zaparkované dodávky, která stála na volně přístupném místě mezi Bernarticemi a Zlatou Olešnicí, dva motocykly.

policie znakVe čtvrtek ráno 22. 11. 2012 vyhlásili policisté ze Žacléře celostátní pátrání po odcizeném osobním motorovém vozidle Škoda Octavia combi šedé barvy, registrační značky 5H0 7654. Provedeným šetřením místní muži zákona zjistili, že dosud neznámý zloděj v průběhu noci ze středy na čtvrtek odcizil shora uvedený automobil ze soukromého pozemku, který je součástí jednoho z domů ve Sněžné ulici. Nenechavec společně s automobilem odcizil i dvě dětské autosedačky, sportovní náčiní, stavební nářadí, osobní doklady a platební karty, které se v době krádeže v autě nacházely. Majitel dopravního prostředku vyčíslil škodu na necelých 179 tisíc korun.

Žacléřští policisté v úterý odpoledne 18. 9. 2012 vyjížděli do Prkenného Dolu, kde zaprotokolovali případ přestupku proti majetku. Policejní hlídka na místě provedeným šetřením zjistila, že dosud neznámý pachatel v průběhu úterního dne na odbočce směrem na Rýchory z vozovky odcizil vruty připevněné ocelové pláty.

policie znakPolicisté ze Žacléře v úterý 14. 5. 2013 zadokumentovali případ násilného vniknutí a krádež věcí z garáže, která je postavena na pozemku zahrady nedaleko Rýchorského náměstí. Místní policisté provedeným šetřením zjistili, že dosud neznámý zloděj v průběhu několika posledních měsíců po násilném vniknutí do objektu z tohoto odcizil několik elektromotorů, prodlužovací kabel, nářadí a další věci. Majitel nemovitosti vyčíslil škodu na necelých 5 tisíc korun. Za přečin krádeže provedené vloupáním hrozí lapkovi trest odnětí svobody až na dva roky.
sovk sbirka
cyklomaraton 2015Druhý ročník cyklistictého závodu Krakonošův cyklomaraton se koná 1. srpna. Start i cíl jsou v Trutnově a účastníci mohou zvolit 2 tratě - kratší a delší. Více informací najdete na www.krakonosuvcyklomaraton.cz.
banner3Svazek Krkonoše jako hlavní koordinátor projektu Krkonoše - lyžařský běžecký ráj se v posledních měsících, i ve spolupráci se Správou Krkonošského národního parku a krkonošskou Horskou službou, intenzivně zabýval souvislostmi, které s sebou přinesly změny provozovatelů či nájemců krkonošských skiareálů. Snahou bylo částečné rozšíření nabídky upravovaných tras v Krkonoších i řešení možností jejich stabilnějšího systému financování. Pro skiareály je úprava těchto tratí více méně důležitá, ale přesto vedle sjezdového lyžování jen doplňková služba.
pulmaraton 2014Představujeme Vám běžecký závod, který se bude konat 21. června 2014 v Krkonoších v oblasti Rýchorského pralesa. Závod probíhá krásnou přírodou s výhledy na nejvyšší horu České republiky i výhledy do kraje. Závodníkům i rekreačním běžcům nabízí atraktivní trasu vedenou citlivě po zpevněných cestách a pěšinách, která jim umožní poznat významnou část východních Krkonoš. Více na stránkách pořadatele.
phoca thumb l kpm 2014-048Jen nahoru a dolů, o rovině si mohou účastníci Krkonošského půlmaratonu nechat jen zdát. To co jinde nastoupají za celý závod, mají tady za sebou dřív, než se stačí pořádně rozehřát. Přesto je účast na běžecké akci v Žacléři rok od roku vyšší. Na 21 kilometrech nastoupat 620 metrů a běžet v nadmořské výšce přes 1000 metrů je prostě zajímavou výzvou. "Na start třetího ročníku se v sobotu postavilo padesát běžců, ještě víc bylo účastníků v dětském závodě, což nás těší," informoval za pořadatele Oldřich Dobiáš. Nejlépe si letos vedl Jan Hruška (Olfin Car Vella Trutnov), který trasu zdolal za 1:33:15 hodiny. Mezi ženami zvítězila domácí Lucie Luštincová s časem 1:52:50.
RBSprávě Krkonošského národního parku se podařilo nalézt zájemce o pronájem známé Rýchorské boudy na hřebenech Krkonoš. Nyní s ním bude jednat o uzavření smlouvy. K fyzickému předání boudy by mohlo dojít na jaře. ČTK to dnes řekl mluvčí správy parku Radek Drahný. Boudu chce KRNAP pronajmout kvůli úsporám. Nájemce hledal od loňského podzimu. Nabídku na pronájem do stanoveného termínu 15. ledna podal jeden zájemce. "Zájemce je z oboru, má zkušenosti s provozováním penzionu v Peci pod Sněžkou," řekl Drahný. Jméno zájemce ani nabídnutou výši nájemného zatím nekomentoval. Upozornil však, že pronájem ještě bude muset schválit ministerstvo životního prostředí, které je zřizovatelem parku.
nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler