O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...


irinaVe středu 6. listopadu přivítáme "naši" Irinu Kondratěnko. Je třeba ji představovat? Vynikající pedagožka, která se svými žáky pravidelně získává první místa na mezinárodních soutěžích po celé Evropě i USA, vynikající klavíristka, která vystupuje s našimi i zahraničními orchestry ve Francii, španělsku, Německu, Itálii, Argentině, Brazílii, Taiwanu, Japonsku atd., spolupracuje s řadou osobností jako jsou José Cura, Marina Domašenko, Anda-Louse Bogza, Sharon Kam, Josef Suk, Ludmila Peterková apod., je laureátkou národních i mezinárodních soutěží, nositelkou Evropské ceny Gustava Mahlera, Ceny mezinárodního tisku a řady pedagogických ocenění. Na jejím kontě je již mnoho nahrávek s různými umělci i sólové CD "Returns".
Královéhradecký kraj se připravuje na novou vlnu kotlíkových dotací. V následujícím dvouletém období může mezi obyvatele rozdělit až 200 milionů korun. Jak se na žádost o dotaci připravit a co všechno musí zájemce splňovat? Veřejnosti poradí informační semináře, které se budou konat na patnácti místech po celém kraji. Více na stránkách Královehradeckého kraje. Informační leták ke stažení zde.

kontejnery jaro 2016Každoroční jarní velkoobjemové kontejnery budou v letošním roce přistaveny ve dnech 29. 04. pátek a 30. 04. sobota. Stanoviště zůstávají jako při předchozích akcích - kotelna Na Pilíři a prostory u vlakového nádražní. Přistavení kontejnerů je plánováno na osmou hodinu ranní. Kontejnery budou dle potřeby průběžně odváženy až do cca 18.00 hodin v pátek a v sobotu do 12.00 hodin. Po celou dobu akce bude na obou stanovištích přítomen pracovník TSŽ, který bude dohlížet na pořádek. Tato služba je určena pro občany města Žacléř – není určena pro podnikatele.

Akce proběhne současně na 2 stanovištích: Kotelna Na Pilíři a u vlakového nádraží. Po oba dny bude zajištěna obměna kontejnerů od rána do večera - cca do 19 hodin. Průběh: zahájení ve středu 23. dubna dopoledne cca od 8 hodin. Ukončení ve čtvrtek 24. dubna cca v 18 hodin. Kovový šrot nevhazujte do kontejneru, ale zanechte jej vedle, bude odvezen zvlášť. Elektroodpad odvážejte na sběrné místo do areálu TSŽ (za vlakovým nádražím). U kontejnerů bude dohled pracovníků TS Žacléř pro udržení pořádku. Svoz velkoobjemového odpadu je služba pro občany! Než odvezete svůj odpad na kontejner, ověřte si, zda již nejsou kontejnery plné, jinak Vás obsluha vrátí zpět.
Akce proběhne současně na 2 stanovištích: Kotelna Na Pilíři a u vlakového nádraží. Po oba dny bude zajištěna obměna kontejnerů od rána do večera - cca do 19 hodin. Průběh: zahájení ve středu 24. 4. dopoledne cca od 8 hodin. Ukončení ve čtvrtek 25. 4. cca v 19 hodin. Kovový šrot nevhazujte do kontejneru, ale zanechte jej vedle, bude odvezen zvlášť. U kontejnerů bude dohled pracovníků TS Žacléř pro udržení pořádku. Svoz velkoobjemového odpadu je služba pro občany! Než odvezete svůj odpad na kontejner, ověřte si, zda již nejsou kontejnery plné, jinak Vás obsluha vrátí zpět.
hubertuskaKČT Žacléř pořádá dne 12. dubna „Jarní provětrání". Průchozí kontrola je od 10.00 do 14.00 hodin na chatě Hubertus. Chata Hubertus se nachází 4 km od Žacléře směrem Rýchory a 2 km od Rýchorské boudy na zeleně a modře značené turistické cestě. Informace poskytne pan Alfred Hübner telefon: 737 853 085, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Přijďte se jarně provětrat na horskou chatu. Občerstvení je zajištěno.

Každoroční jarní velkoobjemové kontejnery budou v letošním roce přistaveny ve dnech od 28. 4. (úterý) do 29. 4. (středa) 2015. Stanoviště zůstávají jako při předchozích akcích - kotelna Na Pilíři a prostory u vlakového nádražní. Přistavení kontejnerů je plánováno na osmou hodinu ranní. Kontejnery budou dle potřeby průběžně odváženy až do cca 18.00 hodin. Po celou dobu akce bude na obou stanovištích přítomen pracovník TSŽ, který bude dohlížet na pořádek. Tato služba je určena pro občany města Žacléř – není určena pro podnikatele. Železný odpad nevhazujte do kontejeru, ale odkládejte vedle kontejneru, pracovníci TSŽ je odvezou samostatně.

Výbor Rýchorského autoklubu ve spolupráci se Sociální a zdravotní komisí Města Žacléř pořádají 24. srpna hru pro celé rodiny, děti a rodiče na kolech a maminky s kočárky - JEDE CELÁ RODINA! Přihlášky nejpozději do 22. srpna písemně do schránky na svépomocné dílně autoklubu, nebo telefonicky na čísla: 739 302 292 nebo 777 665 086. Start je od svépomocné dílny autoklubu ve 13.00 hodin.

ples 2015-016V sobotu 31. ledna hostil sál kulturního domu již 11. ročník městského plesu, který pro vás každoročně připravují členové Komise pro kulturu a sport. Pro tento ročník byla zvolena nová kapela Holiday Express z Jaroměře, kterou doplnila vystoupení pěveckého souboru ze žacléřské základní umělecké školy. Večer dále zpestřila stepovým a line dance vystoupením taneční skupina Star West Trutnov. Po domluvě s vedením základní školy jsme mohli jako každoročně využít výzdobu, kterou připravila p. učitelka Dočekalová se svými žáky pro školní ples. Děkujeme všem zúčastněným za skvělou atmosféru a těšíme se na shledání v roce 2016.

jizda zrucnostiVážení motoristé, srdečně Vás zvu na tradiční akci Rýchorského autoklubu – jízdu zručnosti osobních automobilů. Díky vstřícnosti žacléřských fotbalistů se bude soutěž opět konat na škvárovém hřišti Baníku Žacléř. Ideální prostředí! Široko daleko není nic, o co byste si mohli odřít svého plechového miláčka. Soutěžní trať simuluje běžné situace: vyjetí z řady vozidel, slalom vpřed, zajíždění do garáže, jízdu vzad, zacouvání do garáže a zaparkování do řady.

jasanV délce ulice Na Pilíři bude v měsících březnu a dubnu probíhat kácení stromů. Tyto stromy budou v Den Země, dne 22. dubna, nahrazeny novou výsadbou a bude takto zčásti realizována studie revitalizace sídliště, zpracovaná v roce 2007. Do výsadby nových stromů se bude moci zapojit každý z občanů. Přijďte v pondělí 22. dubna 2013 na 9 h ke kotelně Na Pilíři, kde obdržíte instrukce a strom, který budete moci vysadit na stanovené místo. Ke stromu můžete umístit tabulku, na níž lze uvést, kdy a kdo strom vysadil. Výsadbě bude přítomen odborník, který v případě potřeby poskytne rady, jak správně postupovat. Celkem bude vysazeno 48 ks stromů jasanů úzkolistých.

V neděli 19. srpna se uskuteční na základě pozvání našeho polského partnera, samosprávného okresu Lwówek Slaski, jízda kajaky po řece Bobr. Sjíždět se začíná cca 3 km pod přehradní nádrží Pilchowice a jede se do Lwówku Slaskiego. Kajaky a případně rafty poskytne polský partner, účastníci si musí zajistit pouze dopravu do místa startu. Vzhledem k tomu, že je počet účastníků omezen, musí zájemci zasílat své přihlášky do 15. 8. na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně se ozvat telefonicky na telefon 499 739 221.
M. Vlasák

V sobotu 29. června jsme opět po roce našimi polskými přáteli z okresu Lwówek Ślaski pozváni na sjezd řeky Bobr v úseku Nielestno - Lwówek Ślaski. Doprava vlastní, vše ostatní včetně lodí zajištěno na místě. Pokud máte zájem o účast na této akci, přihlašte se do 20. června na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
M. Vlasák

V sobotu 31.8.2013 pořádá partnerský okres Lwówek Ślaski odložený sjezd řeky Bobr z obce Nielestno do města Lwówek Ślaski. Původně se měla tato akce konat na konci června, ale díky povodním na některých částech musela být zrušena. Polská strana zajišťuje zapůjčení kajaků a vše, co s akcí souvisí, zájemci se pouze musí dopravit na místo startu. Pokud máte zájem se této akce zúčastnit, přihlaste se na mé emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 27.8.2013.
M. Vlasák

Náš polský partner, samosprávný okres Lwówek Ślaski, pořádá v sobotu 30. srpna plavbu na kajacích a raftech po řece Bobr. Start je v obci Nielestno v 10.45. Kajaky i rafty jsou k dispozici, občerstvení zajištěno. Pouze je nutné zajsitit si dopravu na místo startu, což činí ze Žacléře cca 80 km. Zájemci ať se hlásí na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 28.8.2014. M. Vlasák
Město Trutnov a partnerské město Švidnice realizují společný projekt „Města Trutnov a Švidnice podporují podnikání". V rámci této aktivity bude zhotoven „Katalog českých a polských firem". Katalog bude vydán ve dvoujazyčné česko-polské verzi a je určen všem firmám, které mají zájem se prezentovat nejen v Čechách, ale rovněž v Polsku. Katalog bude zpracován v elektronické verzi a bude dostupný na internetových stránkách obou měst, dále bude distribuován na CD. Katalog bude členěn na výrobní a zpracovatelské firmy, stavebnictví, turistiku a cestovní ruch, služby, střední a vysoké školy, neziskové organizace, obce, města, lokální média a ostatní. Uvedení v katalogu je pro zájemce bezplatné.
Ve dnech 20. - 31. května bude z důvodu revize fondu uzavřená Městská knihovna Žacléř.
Jelikož se podařilo dříve dokončit revizi fondu Městské knihovny Žacléř než bylo původně plánováno, můžete již od zítřka knihovnu navštěvovat v běžné otevírací době.
nazivo webBornflossrock Žacléř pořádá v pátek 13. září od 18 hodin koncert "Naživo". Místem konaní bude Kulturní dům a vstupné je stanoveno na 70,-Kč.

Kruh přátel hudby zve na další koncert. Tentokrát vystoupí hobojista Jan Adamus, patřící k významným osobnostem současné klasické hudby. Jeho činnost směřuje od hry na hoboj a anglický roh, přes dirigování až k hudební vědě. Koncertuje na významných evropských pódiích, na Kubě, ve Spojených arabských Emirátech atd. V koncertní praxi využívá „věčný dech" - techniku cirkulovaného dýchání. Povídání k tomuto tématu a ukázky zpestří koncert z tvorby klasických a romantických autorů.

panochZveme Vás na další koncert KPH – ve středu 23. dubna v 19. hodin v sále ZUŠ přivítáme Panochovo kvarteto. Je neuvěřitelné, že již 46 let se toto smyčcové kvarteto drží ve světové špičce a jako jedni z mála v původním obsazení. Kvarteto je nositelem laureátského titulu v mezinárodní soutěži Pražského jara, zlaté medaile v Bordeaux, zlaté desky i Jubilejní platinové desky Supraphonu, Grand Prix akademie Charlese Crose v Paříži a velkého ocenění prestižní ceny Midem Classical Awards atd. Jen pro firmu Supraphon kvarteto realizovalo téměř 100 nahrávek a další pro prestižní světové nahrávací společnosti. Účinkovalo téměř ve všech zemích Evropy, asi 30 x v USA a Kanadě, každoročně v Japonsku, také v Mexiku, Austrálii, Jižní Korei, Izraeli atd.

KPHplakat121115Kruh přátel hudby a ZUŠ Žacléř vás zve na zahájení 12. koncertní sezóny. Představí se Lucie Czajkowská - klavír. Koncert se bude konat ve čtvrtek 15. listopadu v 19 hod. v  sále ZUŠ. Absolventka brněnské konzervatoře (prof. E. Horáková) a nyní studující JAMU v Brně u prof. A. Vlasákové. Vítězka mnoha národních i mezinárodních soutěží (Talentinum, Prague Junior Note, Premio citta' di Padova - Itálie, San Bartolomeo - Itálie, Trinity Laban Soloists' competition - Londýn atd.)

panochovo kvarteto - s n strojiKruh přátel hudby Žacléř Vás srdečně zve na další koncert. Již ve středu 15. dubna v 19 hodin vystoupí v sále ZUŠ náš tradiční host – Panochovo kvarteto, které se již neuvěřitelný 47. rok drží ve světové špičce. Tentokrát zazní díla J. Haydna, C. Debussyho a na závěr uslyšíme kvartet e moll "Z mého života" B. Smetany. Vstupenky jsou již v prodeji v ZUŠ, lze je také objednat e-mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) telefonicky (499 776 350) nebo pomocí sms (774 032 776). Plakát ke stažení zde.

Základní umělecká škola Žacléř Vás zve na koncert žáků partnerské hudební školy Szkoly Muzycznej Ist. Im. Oskara Kolberga z Lubania, která se bude konat v pondělí 30. listopadu od 16 hodin v sále ZUŠ.

Koncert, který se měl tuto středu 16. března uskutečnit v sále ZUŠ, je ze zdravotních důvodů přeložen na 27. dubna 2016.

nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler