O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...


tulakObjevil se nám tu nový psí tulák, zřejmě čuvač, mladý samec s kšírami, bloumal kolem kostela. Pokud je Vám známý, či znáte majitele, který by podobného pejska postrádal, kontaktujte veterinářku paní Pavlu Lunterovou 777 674 686.

Včera večer se v Prkenném Dole ztratila fena německého ovčáka – 5 let, drobná, černá s pálením, je čipovaná č.čipu: 972 000 000 883 922. Zaběhla se směrem k Žacléři. Případné informace směřujte majitelce paní Zuzaně Maškové tel: 602 695 432.
policie znakPolicie České republiky v Trutnově žádá touto cestou širokou veřejnost o spolupráci při šetření tragické dopravní nehody, ke které došlo v pondělí 20. 1. 2014 několik minut před sedmnáctou hodinou na přechodu pro chodce v Trutnově nedaleko kruhového objezdu „U Albertu". Dle dosud provedeného šetření a ohledání místa dopravní nehody trutnovští policisté zjistili, že na označeném přechodu pro chodce došlo ke srážce právě procházející třiašedesátileté ženy s projíždějícím osobním motorovým vozidlem značky ŠKODA OCTAVIA combi stříbrné barvy. Těžce zraněná žena při transportu do nemocničního zařízení i přes veškerou snahu lékařů svůj boj o život prohrála.
dn zacler 1Policie České republiky v Trutnově žádá touto cestou širokou veřejnost o spolupráci při šetření dopravní nehody, ke které došlo ve čtvrtek 20. 12. 2012 patnáct minut po třinácté hodině v Žacléři na ulici J. A. Komenského č.p. 55. Jedná se o prostor nedaleko místní prodejny Drogerie. Dle dosud provedeného šetření trutnovských dopravních policistů došlo na uvedeném místě ke srážce dosud nezjištěného vozidla s osmiletým chlapcem, který přecházel vozovku. Při uvedené srážce došlo k lehkému zranění dítěte.
dn babi 2Policie České republiky v Trutnově žádá touto cestou širokou veřejnost o spolupráci při šetření dopravní nehody, ke které došlo v úterý ráno 13. 5. 2014 patnáct minut po páté na silnici II. třídy číslo 300 mezi Trutnovem a obcí Babí. Z dosud provedeného šetření a ohledání místa dopravní nehody trutnovští dopravní policisté zjistili, že dosud neznámý řidič osobního motorového vozidla ŠKODA Fabia, tmavě zelené barvy, vyjel z nezjištěných příčin vlevo mimo vozovku, kde narazil do stromu. Po uvedeném nárazu se vozidlo převrátilo na střechu. V době příjezdu policistů se poblíž havarovaného automobilu nacházel dvaatřicetiletý muž ze Žacléře, který uvedl, že v době havárie seděl na sedadle spolujezdce a sám řidič z místa nehody ihned po karambolu utekl.

jan svermaHornický skanzen na Dole Jan Šverma bude otevřen pro veřejnost od 1. 7. 2012, více na www stránkách skanzenu.

HS Zacler 40V sobotu 8. června se konalo setkání současných i bývalých členů horské služby Žacléř. Na fotografii z oslav výročí založení zdejšího okrsku jsou zachyceni i někteří zakládající členové. Služebna se nachází v Prkenném Dole. To je základna, ze které horská služba vyráží k zásahům. Většina činnosti se odehrává v zimních měsících při ošetřování úrazů na sjezdovkách. Dále se zdejší dobrovolní záchranáři podílejí na informování veřejnosti o prevenci úrazů a bezpečném pohybu v horách, udržují tyčové značení hlavní hřebenové trasy z Žacléře přes Vízov na Rýchorskou boudu a účastní se a spoluorganizují různé společensko-sportovní akce našeho regionu jako je například žacléřský běžecký půlmaratón, který se letos koná(konal) 15.června.
hud vecerBornflossrock pořádá již tento pátek 14. srpna od 20 hodin vystoupení dvou kapel. Těšíme se na vaši účast.
Sbírka se uskuteční ve dnech 19. – 23. května, vždy od 10.00 – 16.00 h v bývalém bufetu U Holubů Mladých horníků 136 a v ulici J. Jarosche 337 (bývalá prodejna řeznictví pana Šrola).
Co můžete věnovat?
- Letní a zimní oblečení pro děti a dospělé
- Lůžkoviny, ručníky, utěrky, záclony, látky, přikrývky, polštáře, deky, spací pytle
- Školní a sportovní potřeby, hračky, nepoškozená obuv v igel. sáčcích – svázané tkaničky
- Prací a čisticí prostředky, hygienické a toaletní potřeby
- Kabelky, batohy, tašky i školní aktovky
- Nádobí skleněné, porcelánové, kovové – zvlášť balené jen v krabicích
- Dětské kočárky, sedačky do aut
Věci přijímáme pouze čisté a funkční v krabicích a silných igelitových pytlích. Za ochotu pomoci potřebným děkuje Klub žen.
Sociální a zdravotní komise v Žacléři pořádá akci Hurá na prázdniny. Zveme všechny děti a rodiče v sobotu 28. června od 14 hodin na Rýchorském náměstí. Program - hry, soutěže a diskotéka s agenturou VOSA. Malé občerstvení pro děti zajištěno. Akce se koná se za každého počasí, máme k dispozici zastřešení. Těšíme se na Vaši účast.

evr dedictviMěsto Žacléř se tento rok poprvé připojí k oslavám Dnů evropského dědictví, které každoročně probíhají ve městech celé Evropy a kladou si za cíl zpřístupnit veřejnosti zajímavé památky, budovy, prostory i ty, které nejsou běžně přístupné a upozornit na přírodní, kulturní bohatství místa, v němž žijeme, kořenů, ze kterých vyrůstáme. Akce se uskuteční v sobotu 8. září od 14.00 - 22.00 h.

Komise pro kulturu a sport pro Vás připravila poutavý program. Které objekty budou v době od 14.00 - 18.00 h přístupné, na co se můžete dále těšit?

evropa 002Město Žacléř se tento rok poprvé připojilo k celoevropské akci Dny evropského dědictví a během druhé zářijové soboty, za příjemného počasí, měli zájemci možnost navštívit celkem 6 budov/areiálů v Žacléři, přičemž některé z nich nejsou běžně přístupné. Velký zájem obyvatel i přespolních nás velice potěšil.

Ve čtvrtek 12. července se v Žacléři uskuteční Farmářský a řemeslný trh. Trh se koná od 8.30 – 16.00 hodin, na Rýchorském náměstí naproti poště/muzeu. Nabízíme: kozí sýry, masné výrobky, zeleninu, včelí produkty, pečivo a jiné. Nově: holandské sýry a med. Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme příjemný nákup.

ded 141Za příjemného počasí se 7. září zaplnily ulice našeho města lidmi místními i přespolními. Město Žacléř se v tento den již podruhé zapojilo do celoevropské akce European Heritage Days, u jejíž příležitosti jsou ve městech zpřístupňována místa spjatá s historií dávnou i nedávno minulou. V dopoledních hodinách byl přístupný hornický skanzen dolu Jan Šverma, který navštívilo 230 zájemců. Nejnovější informací je, že v příštím roce hodlá o.p.s. Důl Jan Šverma hornický skanzen rozšířit o geopark.
lyzci netRok utek jak voda a blíží se sobota 26. ledna 2013, kdy opět na louce pod Polákem vyběhnou borci v historickém oblečení na starých lyžích do stopy, pak budou řádit mezi slalomovými brankami a nakonec předvedou stylové skoky na můstku. Doufáme, že svatej Petr na nás bude hodnej jako vloni, a tak bude sněhu dost a počasí aspoň ucházející.
bieg wopPředchozí ročníky běhu byly velmi populární a proto se organizátoři Andrzej Świerad i Zenon Król rozhodli pokračovat v této nádherné akci. Jméno závodu pochází od pohraniční stráže (WOP), která během období komunismu hlídala státnice hranice. Nyní se hlavní část trasy shoduje s hranicí, ketrá byla pod jejich kontrolou. Start a cíl je v nedaleké Opawie a více informací naleznete na plakátu akce. Facebooková stránka zde.
indianVýtvarný obor ZUŠ Žacléř ve spolupráci s městem Žacléř vás zve na přednášku Vladimíra "Arnieho" Prachaře - Indiánské srdce. Přednáška se bude konat 28. března od 18 hod. v sále ZUŠ.
Zážitky a fotografie z cest mezi kanadské indiány. Jak žili a žijí dnes indiáni kmenů Černonožců, Krí a Shuswap. Jak zaměnili teepee za hranaté domy, mustangy za auta a lov bizonů za práci. Zároveň ale mnozí dál kráčejí "rudou stezkou", střeží posvátné dýmky a modlí se s nimi k velkému duchu.
indiani-002Poslední březnový páteční večer se mohli Žacléřští díky vyprávění Vladimíra Prachaře pomyslně přenést do jižní Kanady ke kmeni Černonožců, kam pravidelně každý rok pan Prachař vyráží za svými přáteli. Přednáška se konala v koncertním sále ZUŠ a zúčastnili se jí děti z výtvarného oboru i zájemci z řad občanů. Vyprávění o každodenním životě v rezervacích, lovu, způsobu bydlení i obživy, tradicích, vztahu Indiánů k přírodě, setkání s medvědy grizzly, indiánském čase, setkáních powwow zpestřil zvuk bubnů, vůně pelyňku, cedru a sladké trávy. Příchozí se mohli zaposlouchat do indiánské hudby a zatančit si indiánské tance.

Cestovatelka a průvodkyně Jana Martínková nám dne 29. listopadu v 19,00 h během své přednášky představí Indii, konkrétně jih země, kterou si zamilovala při mnoha svých cestách. Můžeme se těšit na vyprávění a promítání fotografií z největšího chrámového komplexu Madurai, pohledů do národních parků, Šravanbelagoly - posvátného místa džinistů, malých rybářských vesnic, mostu na Srí Lanku a dalších poutavých míst.

stopaTrasa je projeta od Tirbaru na Poláku přes Bobr, Růžový Palouček k vlakovému nádraží. Další pak do Černé Vody a dále za hřbitov, do Královce a zpět. Pro "skejťáky" jsou uválcována kolečka za vlakovým nádražím cca 2km a v Bobru na letišti asi 3km. Dnes ráno - v sobotu 16.2 - byl upraven také okruh v Bobru rolbou našich polských přátel ze sousední Opawy.

Město Žacléř prodává v Žacléři formou privátní elektronické aukce prostřednictvím organizátora aukce na realitním aukčním portálu www.rAukce.cz volné bytové jednotky a to č. 29/102 o velikosti 3 + 1 v ulici Revoluční, č. 355/3 o velikosti 2 + 1 v ulici Mírové a č. 362/108 o velikosti 2 + 1 v ulici B. Němcové.
H. Ilchmannová – majetkové oddělení MěÚ Žacléř

Na úřední desce je zveřejněna veřejná vyhláška Finančního úřadu pro Královéhradecký kraj, týkající se zpřístupnění hromadného předpisného seznamu plátců daně z nemovitostí pro rok 2014. Jsou zde rovněž informace k zasílání složenek pro platby daně.
Po dobu dovolené od 9. - 17. září bude ordinace uzavřena. Zastupující lékař: MUDr.Z. Pohlová.

Z důvodu provedení prací na zajištění stability svahu tělesa komunikace a opravy propustku byl dohodnut termín úplné uzavírky tak, že je využito týdne jarních prázdnin, kdy nebudou školní děti dojíždět do škol, a odpadá tedy zajištění průjezdu "školních" autobusových spojů. Zároveň byl dohodnut čas 7 – 19 hod., kdy bude úplná uzavírka, tak aby obyvatelé obcí severně od místa uzavírky mohli projet do zaměstnání, případně zpět ve směru do/z Trutnova bez komplikací. Pro potřeby otáčení vozidel bude obcí Zlatá Olešnice vyklizen prostor u restaurace Fontána.

V první den voleb – v pátek 10. 10. 2014 proběhne hlasování od 14.00 hodin do 22.00 hodin, druhý den voleb – v sobotu 11. 10. 2014 se bude hlasovat od 8.00 hodin do 14.00 hodin. Sčítání hlasů proběhne v sobotu 11. 10. 2014 ihned po uzavření volebních místností. Každý volič může v týchž volbách do zastupitelstev obcí hlasovat pouze jednou. Hlasování na území města Žacléř proběhne na obvyklých místech ve 4 volebních okrscích.

nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler