O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...


kaplicka prkenakU příležitosti Dnů evropského dědictví měli příchozí v minulém roce možnost nahlédnout do kaple sv. Anny v Prkenném Dole. Objekt je zapsanou kulturní památkou, zaujme zejména doškovou střechou a celkovým zastřešením zvoničky. O kapli se v minulosti vždy starali místní obyvatelé, po roce 1945 však začala chátrat, teprve v roce 1968 došlo k její rekonstrukci a v říjnu 1969 byla znovu vysvěcena.
policie znakVe středu odpoledne 26. 6. 2013 pracovníci Celní správy zastavili nedaleko obce Žacléř ke kontrole řidiče osobního motorového vozidla Seat. Provedenou kontrolou celníci zjistili, že muž ve svém dopravním prostředku převáží dvě igelitové tašky plné léků, které se dají využít k výrobě pervitinu. Z uvedeného množství léků by mohlo být vyrobeno něco kolem 150 gramů drogy. Spisový materiál včetně zajištěných věcí celníci dle místní a věcné příslušnosti předali svým kolegům z Policie České republiky v Trutnově. Na policejním útvaru skončil i zadržený osmatřicetiletý muž.
V poslední době se v našem městě navzdory zákazu objevují podomní prodejci, kteří se představují jako zástupci různých energetických společností a přemlouvají obyvatele k podpisu nových smluv. Tito prodejci občanům sdělují, že jsou s městem domluvení a mají povolení nabízet své služby, produkty, dodávky energií. Toto je však lež. Znovu upozorňujeme, že ve městě Žacléř je podomní prodej zakázán (nařízení města č. 01/2013) a nikomu z podomních prodejců není udělována výjimka. V případě, že se podomní prodejce objeví, můžete ihned kontaktovat služebnu policie na tel. 158, nebo na tel. čísle 974 539 771.
Rada města
adamis 2015Přijměte pozvání na vystopupení oblíbeného dua - DUO ADAMIS, které se bude konat 19. září od 17 hod v KD Žacléř.
V KD Žacléř vystoupí 28. září od 17 hod. DUO ADAMIS. Vstupné 90,- Kč. Předprodej s rezervací místa na tel: 605 514 213, nebo e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Společnost Oredo zavádí od 1. října 2013 nové elektronické vícedenní jízdenky, které nahradí stávající papírové jízdenky. V pondělí dne 15. července 2013 se budete moci seznámit s novým systémem také na Rýchorském náměstí v Žacléři, od 8 - 11 h zde bude stát speciální autobus se zástupci firmy, kteří poskytnou bližší informace a zodpoví Vaše dotazy.
Pro čerpací stanici Eurooil Žacléř je hledána obsluha. Zájemci se mohou hlásit na tel. 777 655 523.
didiKoncertní sál ZUŠ Žacléř se ve středu 4. června zaplnil do posledního místa a kdo přišel, rozhodně nebyl zklamán. Americká zpěvačka původem z Texasu spolu s kapelou Marcel Flemr Band během svého dvouhodinového vystoupení svým silným hlasem a energickým projevem strhla celé publikum. Je nám velkou ctí a potěšením, že Dede Priest navštívila během svého evropského turné kromě zemí jako Německo, Švédsko, Francie, Nizozemí i Žacléř v České republice. Na koncertech v České republice ji doprovází výše již zmíněný Marcel Flemr Band složený ze zkušených hráčů Marcela Flemra – kytara, Martina Kopřivy – bicí a absolventa žacléřské ZUŠ, hráče na hammond varhany Jakuba Zomera.

trhyVe čtvrtek 20. 9. se v Žacléři uskuteční FARMÁŘSKÝ TRH. Trh se koná v době od 8.30 do 16 hodin na Rýchorském náměstí - NOVĚ vedle městského úřadu. Nabízíme: masné výrobky, zeleninu, včelí produkty, pečivo, sypané čaje, koření, bezlepkové luštěniny a jiné. Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme příjemný nákup.

housleKruh přátel hudby a ZUŠ Žacléř Vás zve na mimořádný koncert houslového virtuosa Josefa Špačka spolu s klavíristou Miroslavem Sekerou. Tento mladý houslista (26 let) je jeden z nejtalentovanějších virtuosů své generace. Stal se také jedním z nejmladších koncertních mistů v historii České filharmonie. Je absolventem Curtisova hudebního institutu ve Philadelphii, v loňském roce dokončil studia u slavného houslisty Itzhaka Perlmana na prestižní Juilliard School v New Yorku. Již v r. 2008 získal 3. cenu v mezinárodní houslové soutěži Carl Nielsen, o rok později již zvítězil na světové mezinárodní soutěži Michael Hill International na Novém Zélandě a v loňském roce se se stal laureátem jedné z nejprestižnějších a nejtěžších světových soutěží - Soutěže královny Alžběty v Bruselu.
Žacléřští policisté v pátek ráno 2. 8. 2013 vyjížděli do obce Bernartice, kde dosud neznámý zloděj násilím vnikl do jednoho ze zde zaparkovaných automobilů. Terčem pachatele se stalo osobní motorové vozidlo značky Fiat, ze kterého zmizela uložená finanční hotovost. Majitel dopravního prostředku vyčíslil škodu na 11 tisíc korun. Za přečin krádeže provedené vloupáním hrozí nenechavci trest odnětí svobody až na dva roky.
Vážení milovníci dobrodružství a zimních radovánek, i letos na vás čekají extrémní dobrodružství uprostřed nekonečných arktických pustin, sportovní výkony na hranici života a smrti i chvíle euforie po zdolání těch nejtěžších překážek. Tyto momenty můžete okusit prostřednictvím snímků, které vám letos přinese další ročník filmového festivalu SNOW FILM FEST a třeba vás inspirují, abyste se i vy vydali vstříc zimním dobrodružstvím a překonali sami sebe. Jaké to bude dobrodružství, jestli výlet na sněžnicích po krkonošských hřebenech, nebo ledolezení na Niagarských vodopádech, to už záleží jen na vás!

zimni sporty webExtrémní lyžování, zimní lezení, freeride, skialpinismus a další zimní šílenosti. Šokující výkony a skvělé záběry. Sníh, led a adrenalin. Na to vše se můžete těšit 16. listopadu v Kulturním klubu v Žacléři od 17 hodin.

kosterDne 14. listopadu 2014 byla ve firmě Keramos Žacléř s.r.o. instalována dospalovací komora DKG 100 komorové vypalovací pece průmyslové keramiky. Toto zařízení bylo pořízeno za účelem splnění všech emisních limitů dle Zákona o ochraně ovzduší č. 201/2012 Sb. v platném znění a k zamezení šíření emisí znečišťujících látek, které od léta letošního roku obtěžovaly obyvatele žijící v okolí nadměrným zápachem.

Tj Baník Žacléř pořádá nábor mladých fotbalistů. Hledáme nové talenty pro náš fotbalový oddíl.

Penzion Sport v Žacléři otevírá první soukromou "Galerii výtvarného umění" - fotografie Josefa Hledíka. Vernisáž této výstavy se koná ve čtvrtek 1. srpna 2013 v 16:00 hod. Přijďte se podívat na tvorbu tohoto žacléřského fotografa, který obdržel mnohá ocenění u nás i po celém světě.
6L1X0550Poznat a něco bližšího se dozvědět o horninách regionu umožňuje venkovní geologická expozice, vybudovaná před žacléřskou základní školou. Sloužit má nejen coby turistická atrakce, dobře využitelná bude i při výuce. „Myšlenka je už letitá, přinesl jsem si ji z bývalého působiště, Správy Krkonošského národního parku," říká autor projektu, pedagog Radovan Vlček. „Geologické expozice jsou v posledních letech fenoménem a vznikají na různých místech České republiky.
Cílem zástupců každého města či státu by měla být podpora vzdělávání a nadaných dětí, z toho důvodu rada města schválila nový grantový program pro talentované děti. Je určen rodičům dětí, které vynikají v určitém oboru, kupříkladu sportovní, kulturní činnosti. O grant je možné žádat v průběhu celého roku. Maximální výše přidělených financí činí 10.000,- Kč. Vyúčtování je nutné dodat do 1 měsíce po využití financí. K žádosti o grant je nutné přiložit popis, přiblížení oboru, ve kterém dítě vyniká, dosažené úspěchy, popis projektu, soutěže nebo činností, pro které bude příspěvek využit, časový, věcný harmonogram a rozpočet. Žádosti posoudí rada města.
Rada města opět schválila vypsání grantových programů pro rok 2016. Do 30. listopadu 2015 máte možnost požádat o finanční prostředky na pořádání kulturních a sportovních akcí ve městě Žacléř pro rok 2016. Formulář je ke stažení na stránkách města, nebo k dostání na podatelně městského úřadu a u místostarostky. Žádosti s přílohami vložte do obálky označené slovy „Granty 2016". Podmínky byly doplněny o bod týkající se dokládání čerpání prostředků. Po uskutečnění akcí je nutné vypracovat tabulku se souhrnem příjmů a výdajů a sepsat závěrečnou zprávu, která bude zveřejněna na internetu. Těšíme se na Vaše žádosti a věříme, že poskytnuté finanční prostředky pomohou organizátorům akcí a přispějí k pestrosti událostí.
Místostarostka Bc. E. Rennerová

gronsko 1Tento největší ostrov na světě, ležící na rozhraní Atlantiku a Severního ledového oceánu, se již dávno stal druhým domovem Aleny a Jaroslava Klempířových. Pokud zde nepodnikají své objevitelské cesty, žijí zpravidla v městečku Ilulissat (Ledová hora). Mají zde pronajatý byt, jedí tulení maso, slaví grónské vánoce – zkrátka, postupně se z nich stali nefalšovaní Gróňané.

Gruzie RychoryPovídání o oblasti vysoko v horách Kavkazu, které se po svých obyvatelích jmenuje Tušsko. Tušové jsou nebývale milí, ale též odolní, bohatí tradicemi svých předků. Tušsko, jehož nejnižší bod leží ve výšce 1630 m n.m., se spoustou přírodních krás, vzácných rostlin i zvířat a také českých stop. Nejen o nich bude povídat Jakub Kašpar fotograf a cestovatel. Přijďte si na Rýchorskou boudu užít Gruzínský večer v pátek 8. listopadu 2013 od 17 hodin, vstup zdarma. V případě zájmu možnost přespání.

 L1X0127Žádné hrany, žádné umělé skluznice. Pouze poctivé ručně vyrobené lyže, bambusové hole a jednoduchá vázání. Taková musela být výbava každého z účastníků Historického trojboje na ski. Svah pod Polákem po pečlivé úpravě od členů Spolku lyžců nabídl běžeckou trať, slalom i skokanský můstek s precizní stopou. Stačilo nasadit lyže a vyrazit. Jenže. „Chtělo to nějaký stoupací vosk, všechno jsem musel tahat rukama," hlásil v cíli běžecké disciplíny jeden z účastníků, Miroslav Pikl. Tvrdý podklad sice nebyl ledový, ale přesto pořádně kluzký a rychlý. V následném slalomu tak bylo plužení téměř nezbytnou podmínkou zdárného dokončení disciplíny.

ski 2014Zveme váženou veřejnost na III. ročník Historického trojboje na ski, který se bude konat dne 15. února na louce Pod Polákem. Prezentace 12.00 – 12.45 a start ve 13.00 h. Startovné 50Kč. Naši sponzoři: Město Žacléř, TS Žacléř, Galus industries s.r.o., Masher klub Metuje, Keramtech s.r.o., R&B Mědílek, Pension Sport, Libor Šrol, Rudolf Pšorn, Martina Luštincová. Podrobné propozice k závodu ke stažení zde.
Spolek Lyžců při Městském muzeu v Žacléři zve váženou veřejnost na IV. ročník Historického trojboje na SKI. Pro děti je pořádán závod na saních. Těšíme se na vás 20. února ve 13 hodin na louce pod Polákem. Plakát ke stažení zde.
III. ročník Historického trojboje na ski, který se měl konat v sobotu 15. února, je odložen na neurčito z důvodu špatných sněhových podmínek.
nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler