O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...


Ve dnech 13. pondělí a 14. úterý května bude zahájena DERATIZACE - pokládání návnad do městské kanalizace v Žacléři firmou Ladislava ŠIMKOVÁ - 3D DEZINFEKCE - DEZINSEKCE - DERATIZACE. V následujícím období (cca jeden měsíc) proběhne následná kontrola a případné doplnění návnad. V případě nálezu uhynulých potkanů a pod. prosím předejte informaci na TSŽ, abychom mohli zajistit odbornou likvidaci. V případě potřeby likvidace těchto zvířátek ve Vašem okolí, případně domu, můžete kontaktovat firmu 3D a domluvit položení návnad.

Dne 30. 9. 2014 bude zahájena DERATIZACE - pokládání návnad do městské kanalizace v Žacléři firmou Ladislava ŠIMKOVÁ - 3D DEZINFEKCE - DEZINSEKCE - DERATIZACE. V následujícím období (cca jeden měsíc) proběhne následná kontrola a případné doplňování návnad. V případě nálezu uhynulých potkanů a pod. prosím předejte informaci na TSŽ, abychom mohli zajistit odbornou likvidaci. V případě potřeby likvidace těchto zvířátek ve Vašem okolí, případně domu, můžete kontaktovat firmu 3D a domluvit položení návnad. Deratizace znamená soubor opatření směřujících k hubení, nebo potlačení výskytu škodlivých a epidemiologicky významných hlodavců, včetně zamezení jejich pronikání do objektů.

poklad 2U zámecké brány bylo v sobotu 15. září rušno. Děti si od krále a princezny vyzvedly mapu a vydaly se Pohádkovým lesem na cestu za pokladem. „Přišlo jich zhruba šedesát, k tomu rodiče či příbuzní, takže s účastní na druhém ročníku akce jsme spokojeni," říká Žaneta Dolanová za pořádající členky Sociální a zdravotní komise, kterým pomáhaly i členové Rýchorského autoklubu a lidé z městského úřadu. Cestou účastníci narazili na pohádkové bytosti, pnili úkoly, odpovídali na otázky. Za správné odpovědi dostali písmenka do tajenky. Ta ukrývala jméno bytosti u které je poklad - BabaJaga. Tam od čarodějnice dostali balíček a nechybělo ani občerstvení a buřtík.

DS 2014-012Pondělní dopoledne 20. října panoval čilý ruch v ulici Boženy Němcové. U příležitosti Dne stromů, vysadily i tento rok místní děti hlohy obecné. Do realizace se zapojily děti 5. třídy základní školy pod vedením paní uč. Kopperové, která se v této věci pravidelně ochotně angažuje. Přítomen byl pan Ing. Klevcov, který udělil přesné rady, jak stromy správně zasadit a opečovávat. Kromě hlohů byl na dětském hřišti vedle školy vysazen i jírovec maďal, který škole daroval pan Klevcov jako náhradu za uhynulý/zahubený jírovec.

Z70 2017 plakat deti Datum a místo konání: 16. září 2017 - Rýchorské nám., Žacléř. Přihlášky: na místě od 9:30 do 10:45 hodin - v kanceláři závodu (1. patro MÚ). Startovné: 50 Kč. Více informací zde

dd 2015
skola bretZveme občany Žacléře a jejich ratolesti na dětský den na Bretu pod názvem Konec školního roku. Můžete se těšit na skvělou zábavu. Kolektiv areálu Bret.
dd 2015 026Horké sobotní odpoledne dne 6. 6. patřilo v Žacléři u kotelny dětem. Mohly si vyzkoušet florbal, házení na koš, malování na garážová vrata akrylovými barvy, dopravní hřiště Rýchorského autoklubu, lezeckou stěnu, skákacího panáka, chůzi na chůdách. Sbor dobrovolných hasičů a zástupce horské služby jim umožnili prohlídku vybavení. O hudbu se postaral DJ Vašek, o občerstvení ženy ze sociální a zdravotní komise. Poprvé bylo také možné prohlédnout si nové dětské hřiště u mateřské školky Na Pilíři.
policie znakŽacléřští policisté v sobotu ráno 25. 5. 2013 vyjížděli do Bobru, kde dosud neznámý zloděj násilím vnikl do jedné z místních dílen. Přivolaní policisté na místě provedeným šetřením zjistili, že nezvaný host z objektu odcizil několik desítek kilogramů měděného materiálu. Majitel bývalého zemědělského objektu vyčíslil škodu na částku 7 tisíc korun. Za přečin krádeže provedené vloupáním hrozí nenechavci trest odnětí svobody až na dva roky. Policie České republiky po zloději a odcizených věcech intenzivně pátrá.
policie znakŽacléřští policisté v pondělí odpoledne 28. 1. 2013 zaprotokolovali případ krádeže věcí z budovy jedné z dílen v Žacléři – Bobru. Místní policisté provedeným šetřením zjistili, že dosud neznámý zloděj z provozovny v průběhu posledních měsíců odcizil kufřík se svářečkou na střešní fólie, část dálkového ovládání jeřábu a zabezpečovacího systému a autorádio značky BLAUPUNKT. Majitel nemovitosti vyčíslil škodu na 83 tisíc korun. Za přečin krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na pět let. Místní muži zákona se svými kolegy ze služby kriminální policie a vyšetřování po pachateli a odcizených věcech intenzivně pátrají.

dlr 2014 1
ded 2013Dny evropského dědictví jsou společná aktivita Rady Evropy a Evropské komise, jejímž cílem je posílení historického povědomí v souvislostech se zvláštním důrazem na vnímání mezinárodního kontextu národního kulturního dědictví. Den evropského dědictví se koná každoročně v září v mnoha městech a obcích po celé Evropě – zemích, které přistoupily k Evropské kulturní konvenci. V České republice je organizuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.
European Heritage Days logoDny evropského dědictví jsou společná aktivita Rady Evropy a Evropské komise, jejímž cílem je posílení historického povědomí v souvislostech se zvláštním důrazem na vnímání mezinárodního kontextu národního kulturního dědictví. DED se konají každoročně v září v mnoha městech a obcích po celé Evropě – zemích, které přistoupily k Evropské kulturní konvenci. V České republice je organizuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.
DED2015 Dny evropského dědictví jsou společná aktivita Rady Evropy a Evropské komise, jejímž cílem je posílení historického povědomí v souvislostech se zvláštním důrazem na vnímání mezinárodního kontextu národního kulturního dědictví. Den evropského dědictví se koná každoročně v září v mnoha městech a obcích po celé Evropě – zemích, které přistoupily k Evropské kulturní konvenci. V České republice je organizuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

DED2016 2Dny evropského dědictví 10. září 2016, letos ve znamení vody, světla, umění i sborového zpěvu. Navštivte i tento rok zajímavé a některé běžně nepřístupné objekty v Žacléři. Druhá zářijová sobota bude v Žacléři již popáté patřit Dnům evropského dědictví, které probíhají ve městech celé Evropy a kladou si za cíl zpřístupnit veřejnosti zajímavé památky, budovy a prostory. Co jsme pro Vás připravili tento rok? Ve 13 h zahájení Koncert smíšeného pěveckého sboru Chorea Corcontica v kostele Nejsvětější Trojice v Žacléř. V 18 h ukončení Dnů evropského dědictví Koncert pěveckého sboru Kantiléna z Hradce Králové.

I v příštím roce bychom rádi podpořili organizátory kulturních a sportovních akcí v našem městě. Žádosti o grant lze podávat do 30. listopadu, doručovací obálky musí být označeny slovy Grant 2015. Stejně jako v roce 2014 musí být vyúčtování doručeno do 1 měsíce po ukončení akce. Formuláře lze stáhnout na internetových stránkách města, případně Vám jej můžeme zaslat na mailovou adresu. V případě dotazů se obraťte na tyto kontakty: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 499 739 217.
Místostarostka Bc. Eva Rennerová

IMG 5234Týden před dračími slavnostmi trutnováci dobyli žacléřský zámek. Jako v pověsti o rytíři Albrechtovi. Třiatřicet lidí se vydalo v sobotu z Dvoračky k Žacléři. Důvod? Přepadení tamního zámku. Nešlo však o bitvu, ale o symbolické připomenutí starodávných pověstí, které už osm let propagují členové občanského sdružení Trutnov - město draka.
ples 2014 013V pátek 31. ledna město Žacléř pořádalo již desátý ročník městského plesu. Sál kulturního domu zaplnila stovka tančících. Kapelu Geny v průběhu večera střídal soubor Little Wings Základní umělecké školy pod vedením ředitele pana Evžena Zomera. Večer dále zpestřilo předtančení tentokrát v duchu rockandrollu a v pozdější hodině pak působivá light show skupiny Ascarya. O půlnoci proběhlo losování o hlavní ceny sponzorované městem Žacléř, výherci si tentokrát odnesli kávovary a keramickou sadu.
Za skvělé vystoupení, které se uskutečnilo bez nároku na honorář, děkujeme souboru Little Wings ze žacléřské ZUŠ ve složení Petra Koukolová, Eliška Šafránková, Maki Hirai, Juli Hirai, Lucie Grundmannová, Darja Marzecová a Tereza Poklopová pod vedením Evžena Zomera.
Eva Rennerová
Vážení spoluobčané, vzhledem k častým nekalým praktikám podomních prodejců a dalších různých poskytovatelů zaručeně nejlepších a nejlevnějších služeb, výrobků apod. Rada města Žacléř na základě podnětů a přání našich spoluobčanů vydala Nařízení města č. 01/2013, kterým se vydává tržní řád. V článku 7, je uvedeno:
Vážení podnikatelé, touto cestou bych Vám rád poskytnul informaci o programech EU na období 2014 – 2020:
- Česká republika obdrží ze Strukturálních fondů EU zhruba o 20 % méně prostředků než doposud
- první programy budou pravděpodobně administrovány nejdříve od poloviny roku 2014
- podpora bude směřovat zejména do malých a středních podniků.
- programy spadající pod Ministerstvo průmyslu a obchodu budou zaměřeny zejména na výzkum, vývoj a inovace
- procesy pro administrativu žádostí a rozdělování prostředků by měly být výrazně jednodušší a dostupnější
DI3Policie České republiky v Trutnově tímto upozorňuje všechny občany na změnu, která se bude týkat nového pracoviště Dopravního inspektorátu Policie České republiky v Trutnově. V současné době sídlí uvedený útvar na adrese Trutnov, ulice Žižkova číslo popisné 295. Ve středu 20. 3. 2013 dojde ke změně adresy. Novým pracovištěm dopravního inspektorátu bude od shora uvedeného datumu budova Policie České republiky v Trutnově na ulici Horská, číslo popisné 78.
MUDr. Tomáš Rousek - ordinace bude po dobu dovolené uzavřena od pátku 31. 5. do úterý 11. 6. zastupující lékař: MUDr. Zuzana Pohlová.

Z důvodu čerpání dovolené bude lékárna v Žacléři uzavřena od 13. do 18. srpna 2012. Děkujeme za pochopení.
Dr. Petr Kornia

drevo na prodejOd Technických služeb Žacléř lze odkoupit dřevo - vrbu. Info na tel: 777 056 100.

skrin parteNa začátku měsíce dubna byla na Rýchorském náměstí, které je městskou památkovou zónou, upevněna nová vývěsní skříňka pro parte. Nahradila původní dřevěnou, která musela být často opravována a postupem času používáním chátrala. Autorem nové, zdobné, bytelné, kovové „skříňky" je místní umělecký kovář pan Živný. Vzniklo tak důstojné místo pro zveřejňování oznámení o úmrtí místních občanů. Opravu by si jistě zasloužila celá fasáda domu, na které je umístěna, třeba se nám i toto podaří v blízké době.

nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler