O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...


Gospel MaranathaA4 Koncert pod otevřeným nebem (s ohledem na počasí) skupiny Maranatha Gospel Choir. Máme pro Vás připraveno koncertní menu a báječné letní drinky!!! Více informací ke stažení zde.
plakat ples 2016 V pořadí již 12. Městský ples se tento rok koná v sobotu 20. února od 20 h v sále kulturního domu. Tentokrát bude tematicky ozvláštněn v duchu Retra. Potěšíte nás, když přijdete v Retro oblečení, jedno jaké období zvolíte, není to však podmínkou. Vstupenky je možné zamluvit v Městském muzeu Žacléř. Těšíme se na Vás.
Eva Rennerová
V pondělí 21. prosince měli i žacléřští obyvatelé možnost zažehnout od trutnovských skautů Betlémské světlo. Navzdory sychravému počasí dorazilo večer na městský úřad množství zájemců. Děkujeme, že jste přišli a těšíme se na příští rok.
Eva Rennerová
nepal 2015Cílem letošního výletu do exotického Nepálu bylo přesvědčit se, zda tam opravdu ještě nejvyšší vrchol naší planety Mt. Everest je. Naplánovali jsme termín, trasu a v dubnu vyrazili. To jsme ale ještě netušili, že ne vše se naplánovat dá. S většími či menšími problémy jsme za tři týdny prochodili mnohá údolí kolem pána horstva, brodili se nečekaným množstvím jarního sněhu a při výstupu na nejvyšší bod našeho putování 5357 m vysoký Gokyo Ri lapali po dechu. Nakonec jsme ale vše zdárně zvládli, spoustu toho nafotili a domnívali se, že nás již nemůže nic zaskočit. Chyba.
Dotace na výměnu zastaralých zdrojů vytápění ("kotlíkové dotace") z Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020. Jedná se o finanční podporu na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva poskytována fyzickým osobám - majitelům rodinných domů - prostřednictvím Královéhradeckého kraje z Operačního programu Životní prostředí. Více ke stažení zde.
Se začátkem nového roku vstoupil v účinnost změněný a doplněný Návštěvní řád Krkonošského národního parku (NŘ). Důvodem jeho aktualizace byla změna zonace KRNAP, nutnost reagovat na nový občanský zákoník a potřeba vyřešit podněty veřejnosti či problémy spojené s návštěvností území, které Správy KRNAP sama registrovala.
sipkyŠipkový oddíl TJ Baník Žacléř pořádá ve spolupráci s městem Žacléř Memoriál Vladislava Halenára. Turnaj se uskuteční v sobotu 23. ledna v restauraci Kahan. Prezentace: 12.30 - 13.00 amatéři, 12.30 - 14.30 ženy a od 12.30 do 16.00 kategorie open. Přijďte změřit své síly se svými spoluobčany!
nepalMěstské muzeum Žacléř a spolek Namasté Nepál, z.s. vás srdečně zvou na zahájení výstavy Nepál – umění tibetské thangky a fotografie Ctibora Košťála v pátek 12. 2. 2016 od 17 hodin. Vstupte do světa barev umělecky hodnotných a precizně vyvedených předmětů přivezených z Nepálu a poutavých fotografií. Thangka je vyšívaný nebo malovaný svitkový obraz. Původně sloužil poutníkům jako ochrana před nehodami a potulným učitelům jako názorná pomůcka při výkladu buddhismu. Thangky se kreslí již tradičně na bavlněné plátno nebo hedvábí barvami získávanými na přírodní bázi. 
Městský úřad Hostinné zastoupený tajemníkem městského úřadu vyhlašuje dne 17. 12. 2015 výběrové řízení na obsazení 1 pracovního místa „stavební technik". Více ke stažení zde.
KPH 20160113 Plakat Smetanovo triPrvní koncert tohoto roku se bude konat ve středu 13. ledna, kdy vystoupí v sále naší školy vynikající Smetanovo trio (Jitka Čechová - klavír, Jiří Vodička - housle, Jan Páleníček - violoncello). Nynější pokračovatelé slavného tria založeného v r. 1934 nijak za svými předchůdci nezaostávají. Získali si světový věhlas ať již na vystoupeních v Evropě, Brazílii, USA, Japonsku, Egyptě, tak díky svým četným nahrávkám u Supraphonu i u významných zahraničních vydavatelství, za které získali prestižní ocenění. Předprodej začíná již dnes v ZUŠ, objednávat můžete na níže uvedených kontaktech.
Výstava světelných objektů skupiny RESET- členů keramického kurzu při ZUŠ Žacléř. Vernisáž proběhne v sobotu 14.11.2015 ve 14 hodin. Plakát ke stažení zde.
zahajeni skiKonečně napadlo a tak je třeba přivítat běžkařskou sezónu. Neformální zahájení spojené s přípitkem je připravené na čtvrtek 21. ledna, sraz v 17.30 na Zámecké spojce u Modrého kříže. S sebou nic netřeba, snad je termosky s čajem všelijak vylepšeným se mohou hodit.
Aleš Vaníček
S veverkou k nám do školy, přijďte plnit úkoly. Poznáte i zvířátko, které máte rádi, zvyknete si zakrátko HURÁ KAMARÁDI. Více informací ke stažení zde.
ples webMěsto Žacléř a Komise pro kulturu a sport Vás zvou na 10. Městský ples. Vstupné: 100,- Kč. Předprodej: Městské muzeum, tel.: 499 739 225. Ples se uskuteční v sále Kulturního domu v Žacléři. Hudba: skupina GENY a Little Wings (ZUŠ Žacléř). Předtančení: Akrobatický rockandroll, Lightshow. Těšíme se na Vás v pátek 31. ledna od 20 hodin.

Ve středu 9. března 2016 se od 17.00 hod. bude konat ve školní jídelně základní školy 10. zasedání zastupitelstva města Žacléř. Program zasedání je umístěn na úřední desce.
Miroslav Vlasák - starosta

Omlouvám se touto cestou všem přítomným členům zastupitelstva města a občanům za své pochybení, kdy jsem opomněl vyvěsit oznámení o konání zastupitelstva na úřední desce města v řádném termínu. Proto jsem musel, díky upozornění pana Pospíšila, zasedání zrušit. Děkuji panu Pospíšilovi za bdělost, protože by mohla být zpochybněna případně přijatá usnesení. 12. zasedání se bude konat ve čtvrtek 26.7.2012 od 17.00 hod. ve školní jídelně Základní školy v Žacléři.

V úterý 30. srpna se bude ve školní jídelně základní školy v Žacléři konat 12. zasedání zastupitelstva města. Kompletní program je zveřejněn na úřední desce.
M. Vlasák - starosta

V pondělí 28. listopadu 2016 se bude konat 13. zasedání zastupitelstva města Žacléř. Návrh programu a další informace jsou umístěny na úřední desce.
M. Vlasák - starosta

V pondělí 27. února 2017 od 17.00 hod. se bude ve školní jídelně základní školy v Žacléři konat 14. zasedání zastupitelstva města. Kompletní návrh programu je umístěn na úřední desce.
Miroslav Vlasák - starosta

Ve čtvrtek 31. ledna 2013 se od 17.00 hod. uskuteční ve školní jídelně základní školy v Žacléři 15. zasedání zastupitelstva města. Hlavním bodem programu bude projednání 2. změny územního plánu města a založení obchodní společnosti. Kompletní program je zveřejněn na elektronické úřední desce.
M. Vlasák - starosta

Ve středu 17. května 2017 se od 17.00 hod. koná ve školní jídelně Základní školy Žacléř 15. zasedání zastupitelstva města. Podrobný program je umístěn na úřední desce.
Miroslav Vlasák - starosta

Ve čtvrtek 2. května se od 17.00 hod. koná ve školní jídelně Základní školy v Žacléři 17. zasedání zastupitelstva města Žacléř.
Ve čtvrtek 27. června 2013 se od 17.00 hod. uskuteční ve školní jídelně základní školy v Žacléři 18. zasedání zastupitelstva města. Kompletní program je zveřejněn na elektronické úřední desce.
M. Vlasák - starosta

Ve čtvrtek 26.9.2013 se koná 19. zasedání zastupitelstva města Žacléř. Bližší informace včetně předpokládaného programu naleznete na úřední desce.
M. Vlasák - starosta města

policie znakŘidiče pod vlivem alkoholu zastavili v pátek večer krátce po deváté hodině policisté ze Žacléře. Kontrolou a následně provedenou dechovou zkouškou policejní hlídka zjistila, že čtyřiatřicetiletý muž ze Žacléře usedl za volant osobního motorového vozidla Opel s 2,36 promile v dechu. Místní muži zákona uvedený případ zaprotokolovali pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na jeden rok.
nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler